Як ізолювати квартиру від шуму.

Сторонні звуки проникають в квартиру декількома шляхами - через стіни, вікна, двері, комунікаційні труби. Фірми, що виробляють будматеріали, завжди чуйно реагують на попит споживачів і тут же починають пропонувати способи вирішення проблеми. Тому на сучасному ринку будівельних матеріалів представлений широкий вибір матеріалів, які можуть відображати або поглинати звук.
Інструкція
1
Щоб зменшити проходження звуку через стіни, оптимальним рішенням буде каркасна облицювання, обшита гіпсокартонними плитами. Крім того, під плити укладається звуковбирний матеріал. Не економте і не купуйте замість нього утеплювач. Тому придбайте один з таких матеріалів як мінераловолоконниє плити, целлюлозную або базальтову вату, мати з кокосового волокна, пробкові агломерати, спінене скло. Вони чудово відображають звук, ось тільки товщина всієї конструкції повинна бути не менше 40-50 мм. Як не жаль, але доведеться втратити сантиметри корисної площі.
2
Якщо такого бажання немає, скористайтеся акустичної штукатуркою - новим цікавим рішенням. Спочатку на стіну наноситься базовий шар товщиною в 8-20 мм, який не тільки заглушить звук, але і вирівняє стіни, а потім 2-3 мм фінішного шару, який прикрасить кімнату.
3
Щоб не чути сусідів знизу, зробіть собі «плаваюча підлога. Для цього покладіть під стяжку спеціальний ізолятор ударного шуму і тільки потім виконайте стяжку. В якості ізолятора використовують корковий агломерат, мати з кокосового волокна, листи пенопропілена, стекломати або стклохолсти.
4
Для стелі використовуйте технологію акустичного підвісної стелі, при якій застосовуються плити з скловолокна або мінерального волокна, коефіцієнт звукопоглинання становить 70-95%. Можна зробити натяжна стеля з вінілової плівки з мікроперфорацією.
5
Для того щоб не чути шум вулиці, встановіть віконні рами, в яких повинні бути склопакети з товстими скельцями і великою відстанню між ними. Укоси повинні бути надійно ізольовані, можете вибрати для цього стінну панель.
6
Як не дивно це прозвучить, але звук може прийти навіть з розеток. Якщо приклавши вухо до розетки, ви почуєте сусідів, то демонтуйте її, в отвір вкладіть мінеральну вату або азбестову тканину і замажте всі розчином, і тільки після цього встановіть розетку.
Практичні у всіх старих багатоквартирних панельних будинках є проблема звукоізоляції. Вони й зрозуміло, адже радянські архітектори та житлові конструктори не замислювалися про рівень шуму. Їх головним завданням було забезпечення житлом громадян. Звукоізоляцію квартири можна зробити самостійно.
Інструкція
1
Для початку потрібно особливу увагу приділити стиках між стінами і перекриттям підлоги. Дану проблему можна віднести до теми недоброякісної роботи будівельників. Через час, в місці з'єднання перекриття підлоги зі стінами обов'язково утворюються глибокі тріщини. Саме через них може проходити багато шуму з сусідніх квартир. Для вирішення даної проблеми необхідно зайнятися демонтажем всіх плінтусів. Після цього в підлозі уздовж стін потрібно вирубати шов, шириною приблизно в 3-5 сантиметрів і глибиною до підстави стяжки, а потім його щільно заповнити цементним розчином. Після того, як цемент підсохне, необхідно обробити стик силіконовим герметиком. На завершення, плінтуса встановлюються на своє місце.
2
Якщо вся робота буде проведена якісно, то проблем зі звукоізоляцією в цьому місці більше не виникне. Якщо неможливо видовбати шов в стягуванні, то потрібно постаратися якомога ретельніше заповнити герметиком шов між краєм паркетного настилу і стіною.
3
Найбільше шуму приходить в приміщення через вікна. Вирішити цю проблему можна стандартно - потрібно просто замінити старі дерев'яні вікна сучасними металопластиковими. Однак якщо замінювати немає бажання або можливості, то старе вікно необхідно просто модернізувати. У більшості випадків ефект від такої модернізації перевершує ефект після заміни вікон.
4
Для початку потрібно замінити скла на більш товсті. Перед тим, як встановлювати нові скла, потрібно стулки по всьому периметру промазати прозорим силіконовим герметиком. Краю скла при установці необхідно щільно вдавлювати в силікон. Після цього за допомогою штапиків можна закріплювати скло. По контуру притвору можна наклеїти звичайний гумовий ущільнювач. Обов'язково подбайте про обробку укосів. Для цієї мети не рекомендується використовувати гіпсокартон, який може резонувати. Він значно знизить звукоізоляцію вікна.