Як почати випускати газету.

Шкільна або університетська газета - важливий інформаційний ресурс, цікавий і для педагогів, і для учнів. А якщо редколегії вдасться зробити видання актуальним і цікавим, читачі обов'язково знайдуться і поза стінами навчального закладу. А для початківців редакторів, журналістів і фотографів власна газета може стати відмінним професійним стартом.
Вам знадобиться
  • - редколегія;
  • - комп'ютер з графічними програмами;
  • - ризограф;
  • - диктофони;
  • - фотоапаратура.
Інструкція
1
Продумайте концепцію майбутнього видання. Вирішіть, про що ви будете писати. Чи плануєте ви публікувати офіційну інформацію, давати слово читачам, передруковувати тексти з сторонніх носіїв або писати виключно авторські матеріали. Чим точніше ви відповісте на всі питання, тим простіше буде почати роботу.
2
Зберіть редколегію. Навіть невелике видання повинно мати головного редактора, який відповідатиме за тематичний план і формувати номера, верстальника, що створює зовнішній вигляд газети, журналістів і коректора. Бажано включити в колектив фотографа. Велика кількість фотографій прикрасить газету і приверне більшу кількість читачів. Якщо у вас на прикметі є однокурсник, вміє добре малювати, обов'язково включите його в склад редколегії. Авторські ілюстрації додадуть виданню солідність і шарм.
3
Вирішіть, який тираж вам необхідний. Для початку можна випустити пробні номер. Якщо все піде добре, тираж можна буде збільшити. Виберіть кількість смуг і визначте, як часто буде виходити ваша газета. Не беріть на себе підвищені зобов'язання, швидше за все, щотижневий випуск ви забезпечити не зможете. Зупиніться на щомісячному.
4
Подумайте про технічне забезпечення. Вам знадобиться комп'ютер з встановленими графічними програмами і виходом в інтернет. За ним буде працювати верстальник і, за потребою, журналісти і редактор. Однак більшу частину роботи доведеться вести віддалено - на домашніх комп'ютерах. Крім того, необхідна пара диктофонів для запису інтерв'ю і фотоапаратура.
5
Уточніть, чи мається на вузі друкарня. Якщо її немає, доведеться придбати різограф - його потужності цілком достатньо для друку університетського видання.
6
Перед випуском кожного номера складайте докладний тематичний план. Постарайтеся включити в нього якомога більше живих, актуальних матеріалів. Ведіть авторські колонки, беріть цікаві інтерв'ю, робіть фоторепортажі та оголошуйте конкурси. Обов'язково проводите опитування серед читачів - так ви дізнаєтеся, які напрями користуються популярністю, а над чим варто попрацювати.