Як вибрати оптику для фотоапарата. Як дізнатися скільки кадрів зробив фотоапарат nikon.

Якщо фотографу-любителю для створення фотознімків може бути достатньо звичайної дешевої «мильниці», то професійному фотохудожнику не обійтися без хорошої апаратури. Якісні фотоапарати, як правило, мають змінне оптику , яку необхідно вміти вибирати.
Інструкція
1
Якість одержуваного зображення в значній мірі залежить від параметрів використовуваної оптики. Щоб правильно його вибрати, необхідно мати уявлення про основні характеристики об'єктива.
2
Купуючи фотокамеру з якісним об'єктивом, зверніть увагу на можливість його заміни. Не беріть камери з незнімним об'єктивом. У сучасних фотоапаратах використовується байонетное кріплення, що дозволяє міняти їх в лічені секунди.
3
Підбір об'єктива почніть з пошуку в мережі інформації про те, яка змінна оптика рекомендуються виробником до наявної у вас фотокамері. Купуючи рекомендовані об'єктиви, ви гарантовано отримаєте високоякісні фотографії. І навпаки, навіть відповідний за типом кріплення об'єктив, випущений іншою фірмою, може дати незадовільні результати, оскільки не тестувався на сумісність з даною фотокамерою.
4
Купуючи оптику , обов'язково беріть з собою фотокамеру, щоб на місці перевірити якість одержуваних знімків. У хороших фотомагазинах є можливість вивести пробний фотознімок на великий екран, що дозволяє краще оцінити якість покупки. Пам'ятайте, що придбання продукції альтернативних виробників, часом вигідне з точки зору ціни, потенційно здатне принести вам безліч проблем.
5
Намагайтеся не використовувати об'єктиви, для кріплення яких потрібні перехідники. Далеко не всі перехідники забезпечують роботу всіх опцій об'єктива, наприклад, автофокусування. Крім того, перехідник змінює фокусну відстань об'єктива, що негативно позначається на його параметрах. Зокрема, на діапазоні фокусування.
6
Якщо об'єктив, виготовлений іншою фірмою, підходить до вашого фотоапарату без перехідника, це ще не означає, що він буде працювати. Сучасний об'єктив є складним електромеханічним пристроєм, обменивающимся даними з камерою за спеціальними протоколами. Якщо ці протоколи будуть відрізнятися, об'єктив може не працювати або час від часу видаватиме збої.
7
Зверніть увагу, що об'єктив з зумом при всіх своїх плюсах явно програє за якістю знімків об'єктиву з фіксованою фокусною відстанню. Наявність змінної оптики якраз і передбачає її підбір під певний вид зйомки. Якщо ви хочете придбати якісний об'єктив для конкретного виду зйомки, наприклад, портретної, то придбайте портретний об'єктив без зума. Відсутність зуму робить об'єктив простіше і надійніше, якість юстування оптики вище. Крім того, знижується його ціна.
8
Важливим параметром об'єктива є його світлосила, або відносний отвір, воно позначається ставленням, наприклад, 1: 3,5. Чим воно більше, тим краще. Наприклад, об'єктив з відносним отвором 1: 2,8 краще, ніж з 1: 3,5, але і дорожче. Параметри об'єктива звичайно пишуться на його корпусі з передньої сторони, наприклад, 2,8/24. Це означає, що об'єктив фіксований, відносний отвір 2,8, фокусна відстань 24. На практиці скористатися перевагами об'єктива з відносним отвором вище 1: 2,8 вдається рідко.