Як в Linux розбити розділи.

В операційній системі Linux для розбиття диска на розділи використовується утиліта fdisk. Вона не має ніякого відношення до аналогічної утиліті, наявної в DOS і Windows. Це стосується в тому числі і команд, використовуваних для управління програмою.
Інструкція
1
Зробіть повну резервну копію всіх даних, що зберігалися на диску раніше. Після перерозбиття структури розділів вся інформація на диску виявиться недоступною. Навіть якщо вона і буде підлягати відновленню, для цього доведеться віддати накопичувач в майстерню, послуги якої дуже дороги.
2
размонтіруйте все розділи диска, що підлягає розподіленню. Наприклад, якщо на флешці, що отримала після приєднання ім'я/dev/sda, змонтовані розділи sda1 і sda2, їх размонтирование виробляєте наступною послідовністю команд: umount/dev/sda1umount/dev/sda2Еслі здійснити размонтирование не вдається, закрийте всі програми, які звертаються до диска, після чого повторіть спробу.
3
Від'єднання пристрою командою eject не проводьте, інакше воно не буде доступно до перезапуску комп'ютера або до наступного перепідключення (якщо воно знімне).
4
Введіть команду fdisk з ім'ям пристрою, що підлягає розподіленню, наприклад: fdisk/dev/sda
5
Інтерфейс програми fdisk є командно-рядковим, однак, на відміну від програми з тією ж назвою в DOS і Windows, тут команди не є цифровими, а літерними. Кожна з них складається всього з однієї букви. Дізнатися їх повний список можна в будь-який момент, ввівши команду m.
6
Дізнайтеся, які розділи маються на диску зараз. Для цього введіть команду p.
7
Видаліть з диска всі наявні розділи . Для видалення кожного з них спочатку введіть команду d, а потім, у відповідь на запит - номер розділу, що підлягає видаленню.
8
Очистивши диск від наявних розділів, приступите до створення нових. Для цього використовуйте команду n. Після її введення зазначте, чи повинен розділ бути первинним або вторинним, вкажіть його початкові і кінцеві точки в блоках або циліндрах, залежно від версії програми.
9
За допомогою команди a вкажіть, який розділ повинен бути завантажувальним.
10
У випадку помилки вийдіть з програми без збереження змін командою q, а якщо все зроблено правильно - вийдіть із збереженням за допомогою команди w. Потім отформатируйте кожен із створених розділів, крім тих, які призначені для свопинга. Використовуйте для цього, наприклад, програму mkfs.ext3.
Якщо ви перейшли на операційну систему Linux, то рано чи пізно у вас виникне необхідність створення нових розділів в цій файлової системі. На відміну від Windows, в Linux ця операція здійснюється по-іншому, і користувачеві часто на перших порах буває складно розібратися в цьому. Насправді головне - отримати базові навички створення розділів.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма Norton PartitionMagic 8.0.
Інструкція
1
Розглянемо випадок створення розділів жорсткого диска в операційній системі Linux версії Ubuntu. Для подальших дій у вас повинен бути доступ суперкористувача Root. Першим ділом виконайте команду Fdisk-l. Таким способом ви побачите доступні системні диски. У виниклому списку виберіть новий жорсткий диск.
2
У цій операційній системі є програма для створення розділів жорстких дисків. Вона називається Cfdisk. Запустіть програму. Вкажіть назву диска, з яким ви будете працювати. Потім натисніть New. Виберіть «Создать розділ» і виберіть «Основний». Розділ буде створений. Після його створення натисніть Bootable, потім - Write. Далі прописуєте Yes. Тепер вийдіть з програми. Для цього натисніть Quit.
3
Також створити розділи для Linux можна безпосередньо перед установкою цієї операційної системи. Для цього скачайте і встановіть на комп'ютер програму Norton PartitionMagic 8.0. Запустіть її. Після запуску в основному меню виберіть розділ диска, з якого буде взято вільний простір для розділів під Linux. Натисніть по ньому лівою кнопкою мишки. Далі виберіть в меню програми «Розмір, переміщення розділу». У рядку «Новий розмір» встановіть нову ємність цього розділу та натисніть ОК. Звільнене місце буде доступно для створення розділів Linux. Таким способом звільніть місце з розділів Windows для розділів Linux. Пізніше ви зможете видалити розділи Windows і розкидати що залишилася пам'ять по розділах нової ОС.
4
Потім в меню виберіть «Створити новий розділ». У наступних вікнах тисніть «Далі». Міняти нічого не потрібно. У вікні «Властивості розділу» в якості типу файлової системи вкажіть один з варіантів системи Linux. Натисніть «Далі» і «Фініш». Тепер розділ Linux буде створений. Таким способом можна створити потрібну кількість розділів.