Як у прямій призмі провести висоту.

Призма - це багатогранник, утворений будь-яким кінцевим числом граней, дві з яких - підстави - обов'язково повинні бути паралельні. Будь-яка пряма лінія, проведена перпендикулярно підставах, містить з'єднує їх відрізок, званий висотою призми. Якщо всі бічні грані примикають до обох підставах під кутом в 90 °, призма називається прямий .
Вам знадобиться
  • Чертеж призми, олівець, лінійка.
Інструкція
1
В прямий призмі будь бічне ребро по визначенню перпендикулярно основи. А відстань між паралельними площинами бічних граней однаково в будь-якій точці, в тому числі і в тих точках, де бічне ребро примикає до них. З цих двох обставин випливає, що довжина ребра будь бічній грані прямий призми дорівнює висоті цієї об'ємної фігури. Значить, якщо у вас є креслення, на якому зображений такий багатогранник, на ньому вже присутні відрізки (ребра бокових граней), кожен з яких можна позначити і як висоту призми. Якщо це не заборонено умовами завдання, просто позначте будь бічне ребро як висоту , і завдання буде вирішено.
2
Якщо потрібно провести на кресленні несовпадающую з бічними ребрами висоту , накресліть паралельний будь-якого з цих ребер відрізок, котрий поєднує підстави. Не завжди це можна зробити «на око», тому побудуйте дві допоміжні діагоналі на бічних гранях - з'єднайте пару будь-яких кутів на верхньому і відповідну їм пару на нижньому підставі. Потім відміряйте на верхній діагоналі будь-який зручний відстань і поставте крапку - це буде перетин висоти з верхнім підставою. На нижній діагоналі відміряйте точно таку ж відстань і поставте другу точку - перетин висоти з нижнім підставою. З'єднайте ці точки відрізком, і побудова висоти прямий призми буде закінчено.
3
Призма може бути зображена з урахуванням перспективи, тобто довжини однакових ребер фігури можуть мати на малюнку різну довжину, бічні грані можуть примикати до підстав під різними і не обов'язково прямими кутами і т.д. В цьому випадку, щоб правильно дотримати пропорції, дійте так само, як описано в попередньому кроці, але точки на верхній і нижній диагоналях ставте точно в їх серединах.