Як запустити перевірку жорсткого диска.

Перевірка жорсткого диска забезпечує виправлення дрібних системних помилок, а також перевірку і відновлення пошкоджених кластерів вінчестера. В сукупності з процедурою дефрагментації, виконуваної раз на місяць, ваш жорсткий диск прослужить максимально довго, при цьому постійно працюватиме з високою швидкістю незалежно від рівня його завантаженості.
Інструкція
1
Для запуску перевірки жорсткого диска зайдіть в «Мій комп'ютер» на робочому столі або через головне меню «Пуск». Виберіть жорсткий диск для перевірки, наприклад, диск (C :), на якому знаходиться система Windows. Клацніть правою кнопкою по жорсткому диску (C :), і в контекстному меню виберіть "Властивості".
2
У вікні властивостей перейдіть на вкладку «Сервіс». У ній ви побачите три категорії - перевірка, дефрагментація і архівація. Натисніть кнопку «Виконати перевірку». Перед вами з'явиться невелике вікно-інформатор перевірки вибраного диска .Для повної перевірки вінчестера поставте обидві галочки: «Автоматично виправляти системні помилки» і «Перевіряти і відновлювати пошкоджені сектори» .Запустіте перевірку диска натисканням клавіші «Запуск»
Зверніть увагу
Якщо після натискання кнопки «Виконати перевірку» у вікні властивостей жорсткого диска нічого не відбувається, виконайте вхід в систему Windows з обліковим записом адміністратора і повторіть спробу.
Коли ви підключаєте до комп'ютера жорсткий диск, може трапитися, що він не відображається в «Мій комп'ютер» і навіть відсутній в «Диспетчері пристроїв». Тоді насамперед потрібно подивитися, чи бачить жорсткий диск биос комп'ютера. Якщо в биос вінчестер все-таки визначається, значить, система його розпізнала. В таких випадках жорсткий диск потрібно буде просто вручну підключити вже в самій системі.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер і відразу після цього натисніть на клавіатурі кнопку Del. Так ви потрапите в меню біос, в якому виберіть меню Main. В ньому є інформація про всі підключені до материнської плати основних пристроях.
2
Шукати жорсткий диск в біос потрібно залежно від інтерфейсу підключення, яким він оснащений. Якщо ваш жорсткий диск оснащений інтерфейсом IDE, то шукати його потрібно в розділах Primary IDE Master і Secondary IDE Master. Якщо система бачить жорсткий диск, то навпроти рядка відображається інформація про модель жорсткого диска, фірмі виробника і ємності вінчестера. Вибравши цей розділ і натиснувши Enter, ви побачите більш детальну інформацію про жорсткому диску. Якщо система не бачить підключеного вінчестера, то навпроти буде напис Not detected.
3
Якщо у вас жорсткий диск з інтерфейсом підключення SATA, значить шукати, відповідно, потрібно навпроти пунктів SATA. Приміром, ви підключили жорсткий диск до другого SATA-роз'єму на системній платі. Отже, інформація про нього повинна бути навпроти пункту SATA 2. Щоб переглянути додаткову інформацію, потрібно також вибрати цей розділ і натиснути Enter. Як і в попередньому випадку, якщо система не розпізнає під'єднаний пристрій, ви побачите напис Not detected.
4
Система повинна розпізнавати жорсткі диски відразу ж після їх підключення. Якщо ви підключили жорсткий диск, а система биос його не бачить, причин може бути кілька. Можливо, відходить шлейф підключення. Тоді треба все перевірити і підключити заново. Також може бути, що шлейф підключення вийшов з ладу, значить потрібно спробувати інший. Може також трапитися, що ви забули підключити живлення до вінчестера. Не варто виключати поломки інтерфейсу підключення на самій системній платі. Варто спробувати підключити жорсткий диск до іншого інтерфейсу. Найвірніший спосіб перевірити жорсткий диск на справність - підключити до іншого комп'ютера.