Як визначити вологість у приміщенні.

Для збереження здорового мікроклімату важливо підтримувати в приміщенні не тільки потрібну температуру, але і помірну вологість. Сухе повітря здатний послабити імунітет людини, що призводить до простудних захворювань. Тому дуже важливо навчитися визначати вологість повітря в приміщенні .
Вам знадобиться
  • -гигрометр;
  • -психрометр;
  • -термометр;
  • -психрометрическая таблиця;
  • -щепка берези або сосни;
  • -свечка;
  • -спічкі.
Інструкція
1
Для самого простого способу використовуйте стандартний прилад вимірювання вологості - кімнатний гігрометр. Показувати вологість він може як в житлових приміщеннях, так і в складських, а також в теплицях. Або придбайте в спеціалізованому магазині психрометр. Він показує і вологість, і температуру в приміщенні за рахунок двох спиртових термометрів.
2
Якщо у вас немає можливості використовувати перераховані вище прилади, спробуйте визначити вологість за допомогою психрометричні таблиці. Для цього спочатку виміряйте температуру повітря в кімнаті і запишіть в таблицю ці свідчення. Потім візьміть шматок марлі і намочіть його у воді. Оберніть їм підставу термометра і залиште на 10 хвилин. Знову зніміть свідчення. Відніміть від першого числа другого. Отримавши різницю, порівняйте її з психометрической таблицею, так ви визначите вологість.
3
Можна визначити вологість народним способом, який активно використовують домогосподарки. Поспостерігайте за кімнатними рослинами, і ви зрозумієте, сухий чи повітря в приміщенні . При сухості листя на краях стають спочатку коричневими, а пізніше скручуються. Може відбуватися також опадання бутонів.
4
Ще для одного способу визначення вологості в приміщенні візьміть тріску берези або сосни. Покладіть її в будь-яке місце на підлозі і залиште так на тиждень. Через цей час спробуйте її зламати. Якщо ви почуєте сухий тріск, значить вологість в приміщенні недостатня. При відсутності будь-яких звуків вологість повітря відповідає нормі. Якщо ж тріска не ламається, а гнеться, вологість в кімнаті занадто висока. Цей спосіб вимірювання добре підійде для складів або будь-яких нежитлових приміщень.