Як швидко очистити гранат.

Про корисні властивості граната відомо чимало. У ньому багато вітамінів, його часто рекомендують людям, що страждають на анемії. Цей плід нерідко стає прикрасою святкового столу. Досить часто він залишається недоторканим просто тому, що гості не знаю толком, як його правильно чистити. Господарі ж не подбали про те, щоб подати гранат у вигляді блискучих на блюді соковитих яскраво-червоних зерен.
Вам знадобиться
  • - гранат:
  • - гострий ніж;
  • - столова ложка;
  • - глибока миска або каструлька;
  • - фартух .
Інструкція
1
Визначити заздалегідь, наскільки соковитим виявиться куплений гранат, вдається далеко не завжди. Не виключено, що з нього бризне в усі сторони пунцовий сік, і плями потім буде відтерти досить проблематично. Тому першою справою надіньте фартух.
2
Огляньте гранат. З одного боку у нього є плодоніжка або, принаймні, місце, де вона колись була. Зріжте з цього боку верхівку, як це зазвичай робиться при розрізанні кавуна. Повинні здатися яскраво-червоні зерна, розділені білими перетинками.
3
У граната , як і у більшості фруктів з великою кількістю зерен, перетинки ділять плід на кілька внутрішніх порожнин. У місцях, де ці перетинки приросли до шкірці, зробіть надрізи. Вони повинні йти перпендикулярно вже зрізаною площині.
4
Поставте гранат в глибоку миску. Візьміть столову ложку. Постукуйте нею по всій поверхні шкірки. Навіть якщо ви будете бити досить сильно, із зернятками нічого не станеться. Замість ложки можна використовувати рукоятку ножа, якщо вона досить міцна.
5
Після такої процедури вам не доведеться довго возитися, вибираючи шкірку. Після того, як ви її заберете, в мисці залишаться тільки зерна, які виглядають досить привабливо для того, щоб їх відразу ж подати на стіл.
6
Можна обійтися взагалі без постукування. Точно так само, як і в першому випадку, зріжте частину плода з боку плодоніжки. Потім розріжте гранат на частини вздовж білих жилок. Зерна з розрізаного граната витягуються моментально, і ніяких темних плям на пальцях не залишається.
Зверніть увагу
Фартух, не знімайте до кінця процедури.
Корисна порада
Шкірку не викидайте. Її можна розділити на кілька частин і висушити. Складіть її в щільно закривається баночку і помістіть в домашню аптечку. Цей засіб може дуже стати в нагоді при розладі шлунка.