Як відзначати покрив.

Покров - один з головних православних свят. Відзначають його 14 жовтня, в момент, коли осінь зустрічається з зимою. На Русі його стали святкувати за князя Андрія Боголюбського, в XII столітті. З цим дивним днем пов'язано багато повір'їв і прикмет. В обрядах християнські традиції сплелися з більш давніми язичницькими.
Вам знадобиться
  • - молитва до Богородиці;
  • - пічка або камін;
  • - яблуневі гілки;
  • - продукти для млинців;
  • - м'ясо і риба;
  • - фрукти і овочі нового врожаю.
Інструкція
1
Готуватися до Покров у необхідно заздалегідь. Подивіться, на який день тижня припадає 14 жовтня. Стіл повинен бути багатим і рясним, бо це свято підводить підсумок пройшов льоту і дає заділ на майбутнє. Але він може потрапити на середу чи п'ятницю, і тоді всі страви мають бути пісними. Доречні салати, різні страви з меду, грибів, зелені, круп. Не забороняються спиртні напої.
2
Цього дня віруючі звертаються до Богородиці з молитвою про захист, просять її дарувати любов і сімейне щастя. Вважається, що не обов'язково це має бути кимось вигадана і завчена молитва, хоча такі теж є. В першу чергу потрібно, щоб віруючий звернувся до Пресвятої Діви з щирими словами і щоб серце його було чистим. Перед святом сповідайтеся і отримаєте відпущення гріхів.
3
Багато православних віруючих цього дня йдуть до церкви. Але така можливість є не у всіх, оскільки 14 жовтня необов'язково припадає на вихідний. Тому можна помолитися і вдома. Прочитайте молитву про здоров'я близьких, про любов, про щастя. Покров - світле свято. Ваші прохання неодмінно дійдуть за адресою, як дійшли вони у жителів Константинополя, які просили Богородицю захистити їх своїм покровом від ворогів.
4
Можна виконати деякі давніші обряди, які сільські жителі пов'язали з Покров ом. Напечіть маленьких круглих млинців. За старих часів їх називали Блинцов. Перший млинець необхідно розділити з хранителем вашого житла. Розділіть млинчик на 4 рівні частини, розкладіть їх на 4 невеликих блюдця. Розставте частування по кутах. Цей обряд раніше називався запіканням кутів. За старовинним повір'ям, він повинен був догодити будинкового і зробити його більш прихильним до мешканцям житла.
5
Є й ще кілька покровських обрядів, що сягають своїм корінням в язичництво. У сучасній квартирі їх навряд чи вдасться виконати, а ось на дачі - цілком. Старі люди в цей день спалювали літнє взуття. Вважалося, що позбавлення від літніх личаків додасть ногам силу. Дівчата на виданні таким же способом позбувалися старих матраців. Палили і сухі яблуневі гілки, щоб у домі завжди було тепло. Але ці обряди можна виконати, якщо в будинку є піч.
6
Влаштуйте посиденьки. На Покров можна погадати, але якщо ви з недовірою ставитеся до подібних обрядам - можна просто зібратися з рукоділлям, розповідати казки та цікаві історії. Як правило, в старовину спочатку збиралися дівчата, а хлопці приходили пізніше, і тоді починалося справжнє веселощі. Починалося загальне застілля, а слідом за ним - ігри і танці.