Як намалювати техніку.

Зображати техніку доводиться при малюванні як міського пейзажу, так і натюрморту. У першому випадку мова йде про самохідних машинах, у другому - про побутових приладах. В обох випадках необхідно домагатися максимальної правдоподібності зображення технічних пристроїв.
Інструкція
1
Уважно огляньте технічний пристрій, який ви бажаєте зобразити, з усіх боків. Якщо мова йде про дорожній техніці, не полінуйтеся вийти для цього на вулицю, взявши з собою олівець і папір для створення начерків. Запам'ятовуйте або замальовувати такі подробиці, як форма окремих елементів зовнішнього вигляду ізденія, взаємне розташування цих елементів один щодо одного, співвідношення їх розмірів між собою.
2
Не починайте малювання технічного пристрою з корпусу. Спочатку покажіть ті деталі зовнішнього оздоблення, які знаходяться на передньому плані, особливо якщо вони виступають за межі корпусу і тим самим загороджують їх. Це дозволить обійтися без часткового стирання кордонів корпусу, що особливо важливо, якщо малюнок працюєте не олівцем, а тушшю, фломастером або фарбами. Якщо ви не впевнені, що не зможете обійтися без стирання, спочатку виконайте малюнок олівцем і лише потім, після внесення всіх необхідних змін за допомогою гумки, обведіть.
3
Правильно передайте текстуру поверхні корпусу, органів управління, і т.п. Матову поверхню рівномірно окрасьте в той чи інший колір, а на глянцевому покажіть відблиски, рідкісні штрихи однакового спрямування. Не забувайте про перспективу: лінії, відповідні напрямку від спостерігача, повинні бути діагональними.
4
У технічних пристроїв часто зустрічаються світяться елементи: різні індикатори, а у транспортних засобів - фари і ліхтарі. Їх зображайте більш світлими, чим не тільки корпус, але й навіть фон. Можна також підкреслити їх світіння короткими штрихами, расходіщіміся від джерела в усі боки, але доречність таких штрихів залежить від стилю малюнка.
5
Швидко переміщаються транспортні засоби зображайте злегка розмитими. Те ж стосується і обертових частин пристроїв, які нерухомі самі по собі, наприклад, лопатей вентиляторів. Нарешті, якщо це передбачено стилем вашого малюнка, покажіть за всіма зображеними на ньому об'єктами тінь.