Як звертатися до аудиторії.

Щоб ваш виступ перед аудиторією було успішним, необхідно навчитися правильно будувати з нею діалог. Слухачі обов'язково повинні бути залучені в ваш розповідь, в іншому випадку вони навряд чи запам'ятають ту інформацію, яку ви хочете до них донести.
Інструкція
1
Говорите простою і зрозумілою мовою. Особливо це важливо, якщо темою вашого виступу є розкриття планів на майбутнє компанії, її маркетингова стратегія, аналіз технічних характеристик нового товару. Ви повинні бути впевнені в тому, що всі, хто знаходяться в аудиторії , зрозуміють кожне ваше слово.
2
Не використовуйте велику кількість термінів і довгих речень при зверненні до аудиторії . Намагайтеся зробити свою промову такою, щоб її зрозумів чотирнадцятирічний дитина. Якщо ваша мова буде складною для сприйняття, слухачі в кращому випадку просто перестануть вникати в її сенс, а в гіршому почнуть спілкуватися між собою.
3
При зверненні до аудиторії фрагментуються інформацію. Намагайтеся ділити її на блоки, логічно випливають одне з одного. Найкраще ознайомте слухачів з планом вашого виступу ще до його початку. Це зробить сприйняття інформації більш простим, а значить, і більш доступним.
4
Залучайте аудиторію. Ефективним звернення до аудиторії стає тоді, коли воно перетворюється на двостороннє. Якщо слухач сам безпосередньо бере участь у процесі презентації або семінару, він більш успішно запам'ятовує інформацію і не шкодує про витрачений даремно часу.
5
Задавайте питання своєї аудиторії . Причому їх форма повинна бути закритою, тобто припускати тільки відповідь «так» чи «ні». Виходячи з того, що основною метою звернення до аудиторії часто є донесення до неї будь-якого послання, слід задавати питання не для того, щоб поцікавитися думкою слухачів, а для того, щоб підкріпити свої слова. Тому ваше звернення повинно бути побудовано таким чином, щоб аудиторія ствердно відповіла на всі ваші запитання. Це дозволить створити більш сприятливу обстановку і налаштує на потрібний лад.
6
Поважайте своїх слухачів. Навіть якщо хтось починає з вами сперечатися, ні в якому разі не грубо і не виходьте з себе, будьте стримані і компетентні. Тоді ви залишитеся справжнім професіоналом в очах інших людей.