Як відучити від пляшки дитини.

Багато батьків рано чи пізно стикаються з проблемою отучения малюка від пляшки . Причому чим старша дитина, тим складніше привчити його до гуртку. Але якщо підійти до вирішення поставленого завдання правильно, розставання крихти з пляшкою відбудеться швидко і безболісно.
Вам знадобиться
 • - красива гуртка;
 • - набір дитячого посуду;
 • - подарунковий папір і стрічка
Інструкція
1
Оберіть для свого малюка найкрасивішу і яскраву кухоль. Пити з неї дитині буде набагато цікавіше, ніж зі звичайної бляклої і нудною.
2
Переконайте свого карапуза в тому, що пити з кухля набагато цікавіше і смачніше, ніж з пляшки . Для цього трохи підсолити рідина в пляшечці і дайте її маляті. Спробувавши пропоноване йому питво, він зрозуміє, що воно зовсім смачне. Тоді то і запропонуйте дитині кухоль з налитим в неї соком і солодким молочком.
3
Зробіть вигляд, що пляшечка кудись зникла або загубилася. Запропонуйте дитині хорошенечко пошукати її разом з вами. У процесі пошуку пляшки , начебто випадково, знайдіть кухоль. Попросіть малюка попити з неї, поки звична для нього пляшка не знайдена. Разом пройдіть на кухню і налийте в кухоль що-небудь смачненьке, наприклад, сік, компот або солодкий чай.
4
Придбайте в іграшковому магазині набір дитячого посуду. Влаштуйте чаювання разом з іграшками малюка: зайчиками, ведмедиками, ляльками. Спостерігаючи за тим, як улюблений ведмедик п'є з кухля, малюк, швидше за все, і сам захоче навчитися новому для нього дії.
5
Запропонуйте дитині подарувати пляшку ляле. Поясніть йому, що малятко ще зовсім маленька, і пляшечка їй просто необхідна, а він сам вже великий і йому пора пити улюблене молочко з кухля. Для того щоб момент вручення був не надто болючим для вашого дитини, надайте йому урочистості. Оберніть пляшечку красивою папером, перев'яжіть яскравою стрічкою і дозвольте малюкові самому вручити такий подарунок маленькій ляле. Правда цей спосіб виявиться безрезультатним в тому випадку, якщо ваша дитина надто ревно ставиться до свій власності.
6
Наслідування дорослим - один з найефективніших способів навчання дитини. Тому самі завжди пийте тільки з кухлів, захоплюючись тим, як це приємно і зручно. Попросіть робити те ж саме своїх родичів і друзів, що приходять до вас в гості.
Дитина у віці від дев'яти до дванадцяти місяців вже оволодів необхідними навичками - він легко може обходитися без пляшечки для годування. Тому настав відповідний час відучити дитину від пляшечки.

Поради:

 1. У перші шість місяців слід познайомити малюка з чашкою, можна пропонувати йому зробити з неї кілька ковтків. Таким чином, вже у віці одного року ваше чадо буде знати, як пити з чашки.
 2. Дозвольте дитині звикнути до чашки і вивчити, що це таке, поки він, наприклад, приймає водні процедури у ванні.
 3. Не бажано пропонувати малятку в чашці виключно воду, а в пляшечці тільки молоко. Так малюк може звикнути до певного розділення і надалі може не захотіти пити молоко з чашки.
 4. Якщо до року ваша дитина отримував молоко при годуванні груддю, краще взагалі не пропонувати малюкові пляшечку, а відразу почати з чашки.

Відучити дитину від пляшечки у віці від 1 до 1,4 року можна тільки поступовим переходом на використання чашки.

 1. Варто визначити не найважливіший період прийому харчування, наприклад, середину дня. Виключіть молоко в пляшечці в цей час, постарайтеся замінити його, на сік з чашечки і тверде харчування.
 2. Можна розбавити молоко водою, яке малюк п'є з пляшки, а в чашці запропонувати не розбавлене. Спрацює принцип більш смачного харчування.
 3. Коли малюк освоїть і звикне обходитися без пляшечки в середині дня, можна плавно переходити до іншого часу прийому харчування.

Для дітей старшого віку слід відібрати пляшечку раз і назавжди. У цьому віці дитина набагато сильніше прив'язаний до пляшки і сприймають її як більш важливий предмет, ніж просто джерело живлення. Як правильно це зробити:

 1. Необхідно підготувати малюка. За кілька днів до цього моменту, поясніть йому, що він став великим, і прийшов час, обходитися без пляшечки. Щодня до настання цього моменту нагадуйте дитині про це. Після чого сховайте всі пляшечки в квартирі і покажіть, що їх тепер немає.
 2. Надайте дитині можливість взяти участь у процесі. Роз'ясніть йому, що ви розумієте як йому нелегко, розлучитися з пляшкою, але це потрібно, якщо він став великим. Можна навіть заохотити малюка, якщо він протягом усього дня поводиться слухняно і не вередує.
 3. Завжди тримайте під рукою чашечку з соком або молоком, на випадок, якщо дитина почне сильно просити пляшечку.
 4. Спробуйте разом з малюком підшукати заміну - річ, яка допоможе йому впоратися з сумом по пляшечці.