Як визначити, скільки ядер в процесорі. Які програми можуть дізнатися число я дер на компютіре.

Процесор, або ЦПУ (центральний процесорний пристрій) - пристрій, оброблювальне програмний код. Продуктивність комп'ютера, в основному, залежить від характеристик процесора. Багато ядерні чіпи здатні виконувати паралельно кілька потоків команд.
Інструкція
1
Визначити кількість ядер в процесорі можна засобами Windows. Запустіть «Диспетчер завдань» за допомогою гарячих клавіш Alt + Ctrl + Delete або клацніть правою клавішею миші по вільному місцю на «Панелі задач» і виберіть опцію «Диспетчер завдань». Можна також використовувати поєднання гарячих клавіш Shift + Ctrl + Esc.
2
Перейдіть у вкладку «Швидкодія». Кількість ядер процесора зазвичай соответствовует кількістю вікон, що відображають графік завантаження, в розділі «Хронологія завантаження ЦП». Однак покладатися на ці дані потрібно обачно. Можливо, у вас на комп'ютері включена віртуалізація ядер, тобто імітація роботи многоядерного процесора на одноядерному.
3
Можна знайти відомості про процесорі на сайті виробника. Викличте меню, що випадає клацанням правої клавіші миші по піктограмі "Мій комп'ютер" і виберіть опцію «Властивості». На вкладці «Загальні» буде виведена основна інформація про систему. Перепишіть дані, які відносяться до процесора, зайдіть на сайт фірми-виробника і знайдіть цікавлять вас подробиці.
4
Є ще один спосіб: в «Панелі управління» клацніть двічі «Адміністрування», потім «Керування комп'ютером» і виберіть оснастку «Диспетчер пристроїв». Розкрийте вузол «Процесори» і перепишіть дані.
5
Дізнатися технічні характеристики процесора, в тому числі і кількість ядер, можна за допомогою сторонніх програм. Скачайте і запустіть безкоштовну утиліту CPU-Z. На вкладці CPU виводиться інформація про цей пристрій. У самому нижньому розділі, в віконці Core повідомляється кількість ядер процесора.
6
Ще одна зручна безкоштовна програма - PC Wizard. Скачайте її з сайту розробника і встановіть на своєму комп'ютері. Запустіть, клацнувши двічі по запускаючій файлу PC Wizard.exe, і натисніть на кнопку «Залізо». Потім клацніть мишкою по іконці «Процесор». У правій частині вікна в розділі «Елемент» знайдіть рядок Number of core, а в розділі «Опис» - число ядер.