Як позначити діаметр.

Знак діаметру зустрічається на кресленнях і супровідних документах у них. Він є не у всіх кодових таблицях, а на клавіатурі і зовсім відсутня. Вводити цей знак доводиться непрямим способом.
Інструкція
1
У випадку, якщо позначається діаметр метричної різьби, спеціальний знак не потрібно. Використовуйте замість нього заголовну латинську букву M.
2
Для введення знака діаметру при використанні офісних пакетів OpenOffice.org Writer, Abiword і Microsoft Office Word відкрийте таблицю символів. Для цього використовуйте пункт меню під назвою «Вставка» - «Спеціальний символ» або аналогічним. Знайдіть у таблиці знак діаметру , а якщо це не вдається, спробуйте знайти його в іншому шрифті. Після цього натисніть на цей символ, а потім на кнопку ОК, і він буде вставлений.
3
Щоб ввести знак діаметру при наборі тексту в полі введення браузера, а також при роботі з HTML-кодом в редакторі файлів формату TXT, запустіть один із згаданих вище офісних пакетів, наберіть у ньому знак діаметру , використовуючи таблицю символів, потім виділіть його мишею, скопіюйте в буфер обміну, натиснувши Ctrl + C, перейдіть в потрібне місце редагованого тексту, а потім вставте знак з буфера, натиснувши Ctrl + V. Даний прийом працює тільки у випадку, якщо редагується документ у кодуванні Unicode. Врахуйте, що редактор «Блокнот» це кодування може не підтримувати. Скористайтеся замість нього програмами Geany, Kwrite (в Linux) або Notepad ++ (в Windows).
4
Можна також взяти знак діаметру прямо з цього абзацу:?. Виділіть його, скопіюйте в буфер обміну і вставте з останнього в документ, як зазначено вище.
5
В системах автоматичного проектування (САПР) знак діаметру вставляється автоматично, коли використовується функція вимірювання та проставляння розміру. Через меню вкажіть, що цей розмір є діаметром. Наприклад, якщо використовується програма «Сударушка», відповідний пункт меню має таке розташування: «Розміри» - «Діаметр». У лінійного розміру, якщо він відноситься до проекції кола, знак діаметру в цій програмі можна проставити так: «Розміри» - «Змінити розмір» - «Текст» - «Тип розміру».
6
При редагуванні документа в восьмібітной кирилиці вставка знака діаметру неможлива. Використовуйте замість нього заголовну російську літеру «Ф».
7
Числове значення діаметру завжди вказуйте після знака, а не перед ним. Якщо він вказаний в міліметрах, одиницю виміру допускається не вказувати (а на кресленнях її в цьому випадку вказувати не можна).