Що не заїкатися.

Заїкання - це порушення мови, яке зумовлене судомним станом м'язів мовного апарату. Виділяють дві групи причин виникнення цього мовного порушення: виробляють (тобто «поштовхи») і сприятливі (їх називають ще «грунтом»). Однак що не було б причиною заїкання, це мовне порушення можна подолати.
Інструкція
1
Методи боротьби із заїканням залежать від ступеня цього мовного порушення. Розрізняють три стадії: легку (проявляється лише в дуже збудженому стані), середню (заїкання відбувається у звичній обстановці) і важку (супроводжує всю мова). При цьому розділяють три типи перебігу порушення: постійне, хвилеподібний і рецидивної.
2
Щоб подолати заїкання, не кажіть занадто голосно або ж, навпаки, сильно тихо. Краще заздалегідь продумати, що хочете сказати, а потім спокійно і повільно все викласти, вимовляючи склад за складом, слово за слівцем і речення за реченням.
3
Під час розмови сидите або стійте прямо. Це допоможе зробити глибокий вдих, що так важливо для контролювання ситуації. Вдихайте глибоко і швидко ротом.
4
Вдих направляйте на голосні звуки, а не на приголосні. Якщо слово починається з голосного звуку, говорите його зниженим тоном. Та й намагайтеся розтягувати всі голосні звуки: то є всі слова пропозиції повинні утворювати багатоскладове слово.
5
Подолати заїкання можна за допомогою дихальної гімнастики. Найбільш дієва вправа - «Насос». Встаньте рівно і опустіть руки - це вихідне положення.
6
Потім нахиліться вперед, опустіть голову і руки. Зробіть швидкий і гучний вдих (як ніби ви хочете понюхати стать). Потім підніміться (але не повністю разгибайтесь), роблячи при цьому пасивний вдих і видих.
7
Слідом за цим нахиліться і знову зробіть галасливий вдих. Потрібно зробити по черзі вісім разів, після чого відпочиньте і знову підхід по вісім вдихів. Максимальне навантаження - дванадцять підходів, але для першого разу вистачить декількох вправ, поступово збільшуючи навантаження.
Зверніть увагу
Якщо з першого разу нічого не виходить, не здавайтеся: наполеглива праця принесе свої плоди.
Корисна порада
До лікувально-педагогічному впливу на заикающегося людини відносяться логопедичні заняття, фізіотерапія, психотерапія, а також медикаментозне лікування.
Позбутися від заїкання за короткий час неможливо. Навчитися не заїкатися можна лише наполегливою працею, звернувшись до логопеда або займаючись самостійно. Якщо ви всерйоз вирішили позбутися від цієї недуги, необхідно строго слідувати деяким прийомам.
Інструкція
1
Перш ніж почати говорити, зніміть напругу зі всього тіла. Слідкуйте за тим, щоб ваші руки, шия і спина були розслаблені. Опустіть плечі до природного рівня, якщо у вас є звичка піднімати їх. Чи не загострювати свою увагу на заїкання, не кажіть собі, що це дуже велика проблема. Ваше заїкання насправді не є великою проблемою для оточуючих вас людей.
2
Щоб знайти упевненість в своєму голосі, розмовляйте з самим собою, стоячи перед дзеркалом. Приділяйте мінімум 30 хвилин кожен день на це заняття. Говорити можна про що завгодно, важливо звикнути до картини, коли ви одночасно говорите і бачите своє відображення в дзеркалі, так ви поступово будете знижувати заїкання у своїй промові. У подальшому, коли вам належить провести який-небудь важливий розмова, згадайте цю вправу, свій голос і своє відображення. Це допоможе вам розслабитися і знайти упевненість в собі.
3
Досить часто причиною заїкання є невміння правильно дихати під час розмови. Щоб вирішити цю проблему, як можна частіше читайте книги вголос. Спочатку таке читання може доставляти дискомфорт, але це дуже дієвий спосіб вирішення проблеми дихання. Для виправлення дихання також можна виконувати спеціальні вправи. Наприклад, перед початком розмови робіть пару глибоких вдихів, якщо ви відчуваєте себе не затишно, робіть вдихи через ніс. Вчіться говорити в помірному темпі, швидка мова збиває дихання, що призводить до заїкання.
4
Якщо ви заїкаєтеся на вимові конкретних слів, спробуйте написати їх на листку паперу і повільно вимовляєте їх вголос, читайте при цьому по складах. Важкі для слова можна замінити синонімами, які даються вам легко і не псують вашу мову. Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте контроль над промовою і можете почати заїкатися, не бійтеся зробити паузу в розмові, розслабтеся і продовжуйте говорити.
5
Ще однією поширеною причиною заїкання є страх. Намагайтеся зберігати оптимістичний настрій перед розмовою, це допоможе позбавитися від нервозності і розмовляти впевнено. Не думайте про те, що ваша мова може перебиватися заїкання, песимістичні очікування лише посилять проблему.
6
Розмовляючи з людиною лицем до лиця, намагайтеся не дивитися йому в очі весь час. Постійний зоровий контакт може змусити вас нервувати, що призведе до заїкання. Відводите свій погляд у бік або просто дивіться удалину, це допоможе вам почувати себе комфортно під час розмови.