Як не втратити зір.

Постійна напруга очей, викликане впливом несприятливих факторів, рано чи пізно викликає погіршення зору. Але щоб його зберегти на довгі роки недостатньо виключити шкідливий вплив, необхідно ще й піклуватися про здоров'я всього організму. Адже здатність очей сприймати зображення залежить від мозку, діяльність якого регулюється іншими системами.
Інструкція
1
Щоб у майбутньому не втратити зір , насамперед, проводите профілактику хвороб, що згубно впливають на очі - це атеросклероз, гіпертонія, цукровий діабет, ожиріння, серцево-судинні захворювання, ревматизм, тонзиліт.
2
Виключіть шкідливі фактори, такі як сильно яскраве і тьмяне освітлення, відображення сонячного світла, безперервна робота за комп'ютером, перегляд телевізора або читання на близькій відстані.
3
Оскільки здатність очей сприймати зображення залежить від діяльності мозку, не забувайте, що йому необхідні вітаміни і мікроелементи. Тому періодично підживлюйте ними організм. І, крім цього, стежте за раціоном харчування. Включайте в нього більше корисних страв, приготованих без термічної обробки. Для очей корисні чорниця, банани, сир, молоко, сир, морквяний сік, а для мозку волоські горіхи, мед, сухофрукти, простокваша, рослинні масла і крупи.
4
Щоб всі корисні речовини надходили в мозок, необхідні хороші судини і нормальний кровообіг. Забезпечити це можуть загартовування водою і регулярні фізичні навантаження. Тому обов'язково займайтеся будь-яким видом спорту протягом усього життя.
5
Виключіть стреси. Під їх впливом відбувається вироблення гормонів, що викликають спазм судин. Це ускладнює кровотік, і страждають від цього в першу чергу судини мозку і очей. Таке ж згубну дію на них чинить гіпоксія. Але щоб її уникнути, проводьте профілактику анемії.
6
Якщо робота пов'язана з підвищеною концентрацією зорового сприйняття, наприклад, цілий день перед комп'ютером, через кожні 2 години робіть перерву і цей час проводите з користю - виконуйте гімнастику для очей. Прикладіть долоні до закритих очей і протягом 1-2 хвилин звикайте до темряви. Далі, відкривши очі, кілька разів подивіться на кінчик носа. Зробіть очима 3-5 кругових обертань, а потім подивіться вгору-вниз і в сторони. Сфокусуйте погляд на віддаленому предметі і протягом 1-2 хвилин розглядайте його, а потім плавно, не моргаючи, поверніть його на довколишній предмет, але розташований на одному рівні. Щоденні вправи для очей допомагають зберегти зір на довгі роки.
7
Увечері, після напруженої для очей роботи, прикладайте на закриті повіки заварені пакетики з ромашкою, чорним або зеленим чаєм, тонкі скибочки огірка або картоплі. Після цього протягом 1-2 годин дайте очам час для самовідновлення - уникайте перегляду журналів або телевізора.