Як визначити полюса.

Магніти, електромагніти, джерела постійної напруги і прилади з односторонньою провідністю мають по два полюса . У перших випадках ці полюса називаються північним і південним, а в другому - негативним і позитивним.
Інструкція
1
Для визначення полюсів магніту візьміть другий магніт, на якому полюса позначені буквами (N - північний, S - південний) або квітами (червоний - північний, зелений, синій або сірий - південний). Північний полюс випробувального магніту притягнеться до південного випробуваного і навпаки. Випробувальний та випробовуваний магніти повинні бути приблизно однакової сили, інакше можливе перемагничивание того з них, який слабкіше. При поводженні з сильними магнітами будьте обережні, щоб не отримати механічну травму пальців.
2
Для визначення полярності випрямного елемента з односторонньою провідністю підключіть до нього омметр спочатку в однієї, а потім в іншій полярності. Сам елемент при цьому повинен бути знеструмлений. Якщо щуп, на якому присутній негативна напруга, виявиться підключеним до катода, а щуп з позитивним напругою - до анода, прилад покаже опір значно менше нескінченності. У аналогових приладів полярність напруги в режимі омметра зазвичай протилежна полярності напруги, яке слід прикладати до тих же щупам в режимі вольтметра. У цифрових же приладів ці полярності найчастіше збігаються. При виникненні сумнівів перевірте прилад на діод, розташування висновків якого відомо.
3
Щоб визначити полюса джерела постійної напруги, підключіть до нього вольтметр, на якому попередньо виставлений відповідний межа. Якщо джерело виробляє напругу понад 24 В, дотримуйте при цьому правила безпеки. Щупи вольтметра мають наступні кольори: чорний або синій - мінус, білий чи червоний - плюс. У аналогового вольтметра при неправильній полярності стрілка відхилиться злегка вліво і упреться в обмежувач, а у цифрового - на індикаторі перед числом з'явиться знак мінуса. Врахуйте, що при неправильно вибраному межі сила, прикладена до стрілки, може бути настільки велика, що остання погнеться.
4
Полюса електромагніта визначайте таким же чином, як полюса магніту. При зміні полярності його живить напруги вони поміняються місцями. Якщо обмотка електромагніту намотана за годинниковою стрілкою, негативного висновку відповідатиме північний полюс, а позитивному - південний. У електромагніта, обмотка якого намотана проти годинникової стрілки, відповідність висновків полюса м протилежне. Навіть якщо обмотка живиться низькою напругою, остерігайтеся імпульсів самоиндукции, що виникають в моменти переривання струму.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою. Остерігайтеся механічних травм.
Корисна порада
У Землі північного географічного полюсу відповідає південний магнітний і навпаки. У компаса полюса, позначені на самій стрілці, відповідають її намагниченности.
З часом магніти втрачають свої властивості, хоча це може відбуватися протягом десятків років. Крім того, магніти можна випадково позбавити властивостей при нагріванні до певної температури. У кожному разі, якщо від їх дії залежить робота, наприклад, мотора човна, іноді простіше відновити магніти , ніж купити нові.
Вам знадобиться
  • - магніт або болванка з електротехнічної сталі або фериту;
  • - провід ПЕВ;
  • - тонкий мідний провідник 0,05;
  • - запобіжник Безе;
  • - мережа змінного або постійного струму;
  • - високовольтний акумулятор або батарея;
  • - конденсатор;
  • - потужний магніт.
Інструкція
1
Якщо ви хочете повернути властивості магніту в двигуні внутрішнього згоряння, спочатку зніміть з підстави магнето котушку запалювання і вийміть залізний наконечник. Встановіть магніт на кут стола, віддаленого від великих металевих предметів і батарей опалення.
2
Намотайте поверх сердечника 500-1000 витків дроту ПЕВ діаметром 0,1-0,8 мм на тимчасовому каркасі. Якщо вам необхідно намагнітити підковоподібний сердечник, намотування виробляєте на згині магніту, або розділіть її на дві половини і пересуньте на різні полюси.
3
Кінці обмотки з'єднайте з тонким мідним провідником, товщиною не більше 0,05 мм. Підключіть магніт через цей провідник в мережу постійного або змінного струму, або до високовольтного акумулятора (батареї). Замість тонкого провідника для забезпечення безпеки можна скористатися запобіжником Бозе в скляній трубці.
4
Будьте уважні в момент проходження струму, так як магніт при цьому намагничивается, а провідник - згорає (розплавляється), і його бризки можуть потрапити в очі і на шкіру. Постарайтеся перебувати подалі від конструкції, поведіть дітей і тварин.
5
Зберіть наступну установку: котушка в 50-200 витків і всередині неї колишній магніт або будь-яка болванка з електротехнічної сталі, причому розміри котушки повинні бути на 30-40% більше розмірів магніту. Зорієнтуйте магніт в потрібному напрямку щодо поля в котушці: перпендикулярно або уздовж поверхні. Потім зарядите конденсатор ємністю не менше 5000 мкФ і розрядку його на котушку. Для активізації системи використовуйте кнопковий перемикач: «заряд» конденсатора - «розряд» через котушку.
6
Щоб трохи відновити властивості магніту (тимчасово), розмістіть його поруч з потужними діючими магнітами, дотримуючись полярності. Через місяць оціните стан магніту - воно стане працювати набагато краще.