Як виростити манго.

Манго - фрукт хоча і екзотичний, але досить популярний у нас в країні. Багато садівники і любителі кімнатних рослин з задоволенням вирощували б його соковиті і ароматні плоди. Хоча батьківщина манго - тропіки, цілком можна виростити манго і в нашій смузі, тільки не в саду, а вдома. Зрозуміло, для цього необхідно створити йому відповідні умови.

Перш за все необхідно забезпечити йому добре освітлене тепле і сонячне місце. Горщик, в який буде посаджено манго, повинен бути достатньо великим, так як манго має сильно розвинену кореневу систему.

Грунт для манго повинна добре дренувати, ні в якому разі не можна допускати її пересихання. Після цвітіння, коли починають визрівати плоди, полив значно скорочують, щоб листя деревця НЕ поникали. Повітря повинен бути досить вологим, але спеціального зволоження і обприскування манго не потрібно.

Навесні манго необхідно підрізати крону для правильного її формування. Під час росту (весна, літо) манго підгодовують мінеральними добривами, восени ж її припиняють. Манго можливо виростити як з кісточки, так і з саджанця - щепленням. Останній метод є кращим, оскільки дозволяє бачити планований результат - колір, сорт і смак майбутніх плодів. З кісточок вирощують сіянці, які використовуються для щеплення. Деревця манго починають приносити плоди через 1-2 роки після щеплення. Перші роки манго не можна дозволяти плодоносити, з якою метою у деревця прибираються квіткові волоті. Проте в тому випадку, якщо видалити волоті занадто рано, манго може розквітнути знову, і не один раз. Тому квіткові волоті видаляють після оформлення перших квітів.

Коли у деревця сформується досить сильна крона, можна дозволити йому плодоносити . Однак в перший рік плодів треба залишити дуже мало, тільки в цьому випадку вони будуть досить великими і їстівними.

Якщо ж ви все-таки хочете спробувати виростити манго з кісточки, очистіть її від оболонки і помістіть для пророщування в сфагнум. Необхідно підтримувати високу температуру в місці пророщування - не нижче двадцяти двох градусів. Насіння проростає від двох тижнів до місяця, після чого їх можна пересадити в живильний субстрат і помістити в добре освещенноё тепле місце.

Деревця, вирощені з кісточки, здатні до плодоношення через шість років. Щоб прискорити плодоношення, можна прищепити саджанці на другому році. Щеплення роблять наприкінці літа. Відразу після щеплення саджанці необхідно укрити від сонця доти, поки прищепа не почнеться рости.

Грунт для саджанців манго повинні бути слабокислою, легкої і насиченою поживними елементами.

Як бачите, у вирощуванні манго в домашніх умовах немає нічого складного.

Манго - дуже красиве вічнозелена рослина зі східних областей Індії. Висота дерева в природі - двадцять-тридцять метрів. Листя у манго дуже красиві, глянсові, витягнутої форми. Молоде листя світло-зелені або червоні, що надає дереву декоративний вигляд.
Інструкція
1
На початку весни дерево зацвітає. Квіти незвичайні: дрібні, рожевого або жовтуватого кольору. Суцвіття-волоті пірамідальної форми, завдовжки приблизно сорок сантіметров.Період від появи квіток до дозрівання плодів становить від трьох до шести місяців.
2
Манго в домашніх умовах можна виростити двома способами: привоем і з кісточки. Привой має хороші сортові характеристики, і перші плоди з'являються на три роки раніше.
3
Вирощування з кісточки цікаво і цікаво. Щоб витягти кісточку, плід розріжте вздовж, а потім поверніть половинки в різні сторони.
4
Промийте кісточку і посадіть в маленький девятісантіметровий горщик з сумішшю дернової і перегнійної землі. Паростки з'являються через два-чотири тижні.
5
Горщики потрібно тримати при температурі приблизно двадцять чотири градуса.Ежегодно рослина пересаджують в горщик, більший за розміром. П'ятирічне деревце пересаджують раз в три года.Зімой потрібне додаткове обприскування, щоб не допустити пересихання рослини. Навесні і влітку потрібна додаткова підгодівля комплексним добривом. Манго добре переносить обрізку, його крону можна формувати як угодно.Прі належному догляді вам манго порадує вас цвітінням в листопаді-грудні.