Як намалювати хату.

Українська хата відрізняється від російської хати по внутрішньому устрою і за зовнішнім виглядом. Якщо вам потрібно намалювати мальовничий хутір, знайдіть фотографії самобутніх українських будівель і використовуйте їх в якості моделей. Зображення хати може знадобитися вам для ілюстрації художнього твору про далеке минуле, в цьому випадку знайдіть постери підходящих картин.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - фарби;
  • - кисті;
  • - фотографії української хати.
Інструкція
1
Все хати є прямокутними або квадратними, як і більшість всіх будинків і споруд. Житло це гранично просте і зазвичай не має навіть ганку. Тому вам потрібно намітити на аркуші паперу довгими сміливими лініями габарити хати і її даху.
2
Фундамент зробіть трохи ширше, ніж стіни будинку. Вікна в хаті традиційно робляться маленькими, щоб влітку не впускати спеку, а взимку не випускати тепло. Часто зовні вони закриваються дерев'яними віконницями. Намітьте місця для віконних прорізів і розкритих віконниць. Не забудьте про вхідні двері оселі. Намалюйте її збитої з масивних дощок з кованої ручкою.
3
Дах хати зроблена з золотистою соломи, з неї визирає пічна труба. Покриття зазвичай «прошито» двома швами, вгорі і внизу даху. Схематично малюйте всі ці деталі, робіть ескіз майбутньої картини. Додавайте мальовничі елементи навколо хати, які додадуть колорит твору. Це може бути похилений тин з писаними горщиками на ньому, різні інструменти і утворює на дворі, колодязь.
4
Стіни хати залиште білосніжними, адже дбайливі й акуратні господарі дбайливо доглядали за своїм будинком і білили його майже щороку. Також стіни досить часто прикрашали малюнками різних квітів, трав і дерев. Популярними були яскраві соняшники. Намалюйте кілька кольорів на стінах хати.
5
Фіранки в розкритому вікні покажіть розшитими національним орнаментом. Підправте і уточніть малюнок, зітріть зайві лінії і додайте чіткості контуру.
6
Розфарбуйте малюнок тими фарбами, до яких звикли. Змішуйте кольору сміливіше, щоб картинка вийшла експресивної і яскравою. Намалюйте зграйку метушливих курей під проводом важливого різнобарвного півня з червоним гребенем. Зобразіть, як по золотистій соломі даху хати ходить кішка в пошуках мишей. Собака дрімає на галявині, нагрітої яскравим теплим сонцем.