Як почати спілкуватися з людьми.

Спілкування - це одна з найважливіших потреб людини. Проблеми в цій сфері відчувають безліч людей. Причини цих проблем досить різноманітні, і щоб все ж почати спілкуватися з оточуючими, слід з'ясувати причину вашого невміння або небажання це робити.
Інструкція
1
Одна з найпоширеніших людських фобій - страх відкритися незнайомій людині. Схильних йому людей зазвичай називають сором'язливими, сором'язливими і невпевненими у собі. Цей страх може бути як вродженою рисою вашого характеру, так і набутою особливістю. В обох випадках захисні психічні реакції вашого організму не дають вам повноцінно висловити свої почуття і емоції, «замикають» їх усередині. З часом психологічні проблеми такого закритого людини здатні посилюватися. Однак цей розлад досить успішно долається за допомогою психолога і тренінгів особистісного росту.
2
Друга причина того, що деякі особистості не здатні повноцінно спілкуватися - нерозуміння мотивів і настрої людей. Людина губиться, почувши незрозуміле Бурканов, і починає уникати спілкування. Таких пацієнтів психологи вчать правильно інтерпретувати міміку, жести, манери інших людей, а також допомагають навчитися терпимо ставитися до особливостей різних представників суспільства.
3
У частині випадків причиною небажання спілкуватися є неврастенія. Якщо людина багато і напружено працює, і його виснажують якісь проблеми, він приходить в стан слабкості і дратівливості. Основне лікування такого синдрому полягає в повноцінному відпочинку протягом 3-4 тижнів. В цей час бажано абикуди виїхати, змінити обстановку. Але якщо причина неврастенії криється у внутрішньому психологічному конфлікті, такій людині потрібна допомога психотерапевта.
4
Якщо ваші проблеми в спілкуванні відбуваються не через страхи або хвороби, спробуйте прислухатися до деяких порад психологів. Не будьте егоїстичні і не намагайтеся в розмові постійно перехоплювати ініціативу. Агресивна манера спілкування позбавляє співрозмовника можливості висловлюватися, але і вас теж слухати не будуть. Щоб спілкування приносило користь, воно має йти у формі діалогу, а не монологу. Заохочуйте співрозмовника висловлювати свою думку і уважно його слухайте. У міру необхідності включайтеся в розмову, але не перебивайте на середині пропозиції, навіть якщо людина замовк. Не намагайтеся продовжувати замість нього - це може його образити чи збити з думки.
Спілкування з іншими людьми необхідно нам як повітря, це одна з найважливіших потреб особистості. Але як часто ця «розкіш» здається абсолютно недоступною з багатьох причин, головна з яких - банальне невміння встановлювати перший контакт і зав'язувати знайомство. Однак при деякому завзятості ця проблема успішно вирішується. Важливо тільки знати деякі прийоми правильного спілкування.
Інструкція
1
Перш ніж починати долати свою сором'язливість, варто розібратися, в чому для вас полягає основна проблема. На думку психологів, труднощі в спілкуванні в більшості випадків пов'язані з внутрішніми страхами і невпевненістю в собі. Страх недоброзичливого ставлення, відчуття чужого переваги, власні комплекси - все це може повністю паралізувати будь-які здібності до природного спілкування. Людина губиться при знайомстві, не знає, як підтримати розмову і в підсумку відмовляється від будь-яких контактів, аби не відчувати себе повним неудачніком.Попробуйте зрозуміти, що турбує саме вас: сумніви у своїй привабливості, невміння вільно говорити, страх бути відкинутим або що- то еще. Для більшої об'єктивності випишіть виявлені перешкоди на аркуш паперу. Уважно перечитайте вийшов список, при необхідності внесіть корективи і доповнення. Сенс цього кроку полягає в тому, щоб усвідомити свої страхи, побачити їх з боку і зрозуміти, що вони цілком переборні.
2
Після відповідної психологічної підготовки можна переходити до практики спілкування. Якщо ви соромитеся своєї зовнішності або голосу, розслабтеся. Щоб бути приємним співрозмовником, не потрібно мати модельну фігуру і класичні риси обличчя. Набагато важливіше вміти слухати і співпереживати. Якщо турбуєтеся, що вам нічого буде сказати в розмові, підготуйте заздалегідь кілька нейтральних тем, на які ви можете говорити без утруднень. Прорепетируйте подумки майбутній діалог.
3
Почати спілкуватися з будь-якою людиною дуже легко. Щоб встановити перший контакт, досить просто щиро посміхнутися і привітати партнера. Тепла відкрита посмішка воістину творить чудеса. Вона допоможе вашому майбутньому співрозмовникові звернути на вас увагу і зрозуміти, що ви до нього дружелюбно налаштовані.
4
Тема першої розмови ніякого особливого значення не має, якщо тільки це не ділова зустріч. Але якщо ви побоюєтеся, що людині буде не цікаво з вами говорити, скористайтеся заздалегідь продуманої інформацією або просто запитайте його про нього самого. Кожному приємно щиру увагу до своєї персони, тому ваші люб'язні питання будуть прийняті доброзичливо. Звичайно, не слід при першому знайомстві стосуватися надто особистих або «гострих», спірних тем. Просто заговорите про те, що може бути цікаво вашому новому знайомому: його робота, його хобі та захоплення, його думка про якусь подію чи явище.
5
Для того щоб сприйматися приємним співрозмовником, набагато важливіше вміти слухати, ніж говорити самому. Тому коли ваша розмова вже зав'язався, не намагайтеся вивалити на партнера всю наявну у вас інформацію з обговорюваного питання. Все, що від вас вимагається, це слухати з зацікавленим виглядом, кивати і час від часу вставляти короткі репліки.
6
Не забувайте давати емоційну зворотний зв'язок: посміхайтеся, проявляйте зацікавленість, підкріплюйте емоції жестами. Ваше обличчя під час розмови ні в якому разі не повинно бути схожим на байдужу індіанську маску.
7
І ще один маленький, але дуже важливий секрет успішного знайомства. Якщо вам сподобався розмова або ви хочете продовжити спілкування з цією людиною в майбутньому, скажіть йому про це. Скажіть, що ви отримали задоволення від бесіди і будете раді повернутися до неї ще раз. Таке завершення першого контакту завжди дуже розташовує до людини і викликає бажання продовжити знайомство.