Як відклеїти скотч. Як відірвати скотч від шпалер.

Скотч - одне з найкорисніших винаходів минулого століття. Завдяки клеїть шару він міцно тримається практично на будь-якій гладкій поверхні. Але після повного висихання хороший скотч буває важко відокремити від основи - він міцно пристає і, навіть якщо вдасться відокремити плівковий або паперовий шар, залишає сліди клею.
Вам знадобиться
  • - фен;
  • - бензин;
  • - уайт-спірит;
  • - ацетон;
  • - засіб для миття ванн , посуду, вікон і т.д.;
  • - ластик;
  • - ганчір'я або вата.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте відокремити смужку скотча. Підчепите кінчик і, потихеньку потягнувши, відірвіть всю пластину. Якщо відокремити скотч таким чином не вдається, візьміть фен і нагрійте поверхню. Клей при цьому розплавиться і смуга (як паперова, так і плівкова) легко відділиться.
2
Перш ніж приступати до видалення слідів клею на поверхні, перевірте дію засобу на непомітній ділянці, оскільки деякі склади можуть розчиняти фарбу або пошкоджувати поверхню. Наприклад, може роз'їдати фарбу бензин або уайт-спірит, а засіб, що містить абразив, може пошкодити гладку поверхню пластикових вікон.
3
Змочіть ватку або ганчір'я рідиною для заправки запальничок (очищеним бензином), уайт-спіритом, ацетоном, засобом для миття (наприклад, «Містер Мускул» або «Санокс гель») і протріть поверхню, де був наклеєний скотч.
4
Не тримайте миючу рідину довго, щоб вона не встигла пошкодити поверхню. Відразу ж витріть її дрантям або серветками насухо. Протирайте обов'язково всю поверхню, навіть якщо слідів клею не видно - з часом вони будуть притягувати пил і покриватися нальотом.
5
Якщо вам потрібно видалити досить велика кількість слідів від скотчу, придбайте спеціальну рідину для зняття етикеток або засіб для очищення офісної техніки. Нанесіть її на поверхню і зачекайте кілька хвилин, потім зітріть всі сліди дрантям.
6
Щоб збільшити відмивати ефект, спочатку протріть розмокші сліди клею губкою, змоченою в спирті. Потім сухою ганчіркою протріть насухо.
7
Якщо ви побоюєтеся за збереження поверхні, спробуйте стерти сліди скотча за допомогою твердого гумки. Можете комбінувати: протріть ацетоном, дочекайтеся висихання, потріть абразивом (ластиком або дрібної наждачкою), потім видаліть залишки дрантям, змоченою в спирті.