Як виростити дуб з жолудя. вирощування дубів з жолудів.

Дуб з незапам'ятних часів викликав захоплення у людей. Це дерево досягає сорока метрів висоти і обхватом до декількох метрів. Тому при вирощуванні дуба необхідно виділити йому достатньо простору для зростання.
Інструкція
1
Величезне і могутнє дерево можна виростити з маленького жолудя. Існує два методи посадки: 1) Жолудь одразу садять у відкритий грунт, на постійне место.2) Спочатку жолудь садиться в горшок.Вне залежності від того, який спосіб ви вибрали, необхідно пам'ятати, що: - дуб воліє родючі грунти; - жолуді завжди розташовують горизонтально в землі; - для інтенсивного росту саджанцю необхідний рясний полив.
2
При посадці у відкритий грунт можна посадити жолуді восени, відразу після їх збору. Можна також висаджувати жолуді навесні. Відбираючи жолуді для посадки, зверніть увагу на їх зовнішній вигляд. Мертві жолуді чорного або сірого кольору, живі - корічневого.Вибірая місце для майбутнього розлогого дерева, не забудьте, що дуб любить солнце.Можно підгодувати трохи грунт гумусом.Еслі ви збираєтеся посадити жолуді навесні, то запастися ними можна ще з осені. Але слід пам'ятати, що жолуді можна пересушувати при зберіганні. Тому їх рекомендується тримати при температурі трохи вище нуля. Наприклад, в холодильнику. Щоб уникнути висихання жолуді поміщають з вологими стружками. В цьому випадку потрібно стежити, щоб жолуді не покрилися цвіллю і не сгнілі.Также для посадки використовують жолуді, що перезимували в природних умовах. Їх збирають навесні, обираючи «проклюнулися» жолуді. При цьому необхідно враховувати, що з жолудя спочатку проростає корінь, і лише потім розвивається паросток. Тому при зборі перезимували жолудів краще їх викопувати з корнямі.В разі осінньої посадки теж слід пам'ятати, що у дуба завжди спочатку розвивається корінь. Тому проявляйте терпіння, чекаючи перший паросток.
3
Потужна коренева система дуба розвивається досить швидко. Це необхідно враховувати при посадці жолудів в горшок.Пересажівать молоді дубки у відкритий грунт необхідно до досягнення ними трирічного віку. Робиться це навесні, до появи у молодого дубка листя. При пересадці однорічних саджанців не слід обрізати корінь. При посадці на постійне місце дворічних рослин можна обрубати корінь на відстані близько 20 см від залишків желудя.Растут дуби досить швидко. Бажано регулярно прополювати молоді паростки, і тоді саджанці прискорять зростання. Дуб - дуже красиве і величне дерево, що володіє потужною енергетикою. Він прикрашає будь-яку місцевість і приносить силу і спокій тим, хто цього потребує.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=L_lOh3pmE5c