Як акрил покрити лаком. Як покрити машину лаком.

Роботи, виконані акриловими фарбами слід покривати лаком. Якісно виконане покриття допоможе зберегти яскравість і насиченість кольору, додасть зображенню блиск. Лак, утворюючи плівку на поверхні картини захистить її від жиру, пилу, вологи, кіптяви та інших шкідливих речовин, які можуть міститися в повітрі.
Вам знадобиться
  • Лаки: акриловий матовий або поліуретанової-акриловий, 2 кисті флейцеві, пінен, картина, виконана акриловими фарбами.
Інструкція
1
Картину, написану акрилом, слід покрити лаком через рік після закінчення роботи. До цього часу її необхідно захистити за допомогою плівки або скла від пилу та інших забруднень.
2
Оберіть лак, яким буде покривати картину. Можна використовувати поліуретановий, акриловий або поліуретанової-акриловий лаки. Переконайтеся, що продукт свіжий. На упаковці повинна стояти дата вироблення. Краще, якщо з моменту виготовлення лаку пройшло не більше 3 місяців. Використовуйте матовий лак, адже роботи, виконані акрилом не потребують додаткового блиску.
3
Для нанесення лаку виберіть флейцевой кисть. Ширина робочої частини інструменту повинна бути від 50 до 100 мм, в залежності від розміру покривається роботи. Густий лак слід наносити пензлем з короткою щетиною.
4
Якщо перед покриттям виявили сліди пилу на картині - очистіть поверхню. Підігрійте лак для зручності нанесення. Робити це найкраще на водяній бані, температура якої 40 градусів.
5
Закріпіть картину на мольберті. Джерело світла повинен бути праворуч. Наносите лак флейцевой пензлем зверху вниз. Робіть плавні широкі мазки. Руху кисті повинні йти паралельно нижньому краю. Намагайтеся брати невелику кількість лаку на щетину, щоб не було патьоків.
6
Візьміть суху флейцевой кисть і располіруйте лак. Робіть це по свіжих слідах, поки матеріал сирий. Коли відчуєте, що кисть злегка прилипає до поверхні - закінчуйте располіровкі. Надлишки лаку можна видалити кистю, злегка змоченою в пінен.
7
Зачекайте 15 хвилин після закінчення роботи і встановіть картину лицьовою поверхнею до стіни, під нахилом. Якщо цього не зробити, то на непросохлої лаковану поверхню прилипнуть частинки пилу. Поки робота сохне, оберігайте її від впливу високих температур та вологи.
Зверніть увагу
Під впливом часу лакове покриття жовтіє і старіє, тому воно повинно бути оборотним. Використовуйте тільки лаки для живопису.
Корисна порада
Найкраще нанесіть кілька тонких шарів лаку, ніж один товстий. При нанесенні лаку не затримуйте кисть довго на одному місці.