Як зробити ненасичений пар.

Проста, що не вимагає доказу істина - обсяг рідини, що знаходиться у відкритому посуді, поступово змінюється. Оскільки просто так, в нікуди ніщо не зникає, висновок напрошується сам собою - вона перетворюється в пар . Процес переходу рідини в пар ообразное стан називається пар ообразованіем.
Вам знадобиться
  • - закрита колба з рідиною;
  • - нагрівальний прилад;
  • - вода;
  • - ефір;
  • - папір;
  • - дві посудини, широкий і вузький.
Інструкція
1
Паротворення може відбуватися двома можливими шляхами - ис пар ение і кипіння. Молекули рідини знаходяться в безперервному хаотичному русі. Швидкість деяких з них досягає значення, при якому можливе подолання їх взаємного тяжіння. Опинившись біля поверхні, такі молекули залишають межі рідини. При зіткненнях деякі з решти, у свою чергу, досягають швидкості Процес триває. Рідина поступово ис пар яется.
2
Проробіть простий досвід. Змочіть один листок паперу водою, а інший ефіром. Неважко помітити, що ефір ис пар яется швидше. Отже, процес пар ообразованія безпосередньо залежить від роду рідини, від її летючості. Речовина, молекули якого мають меншу силу тяжіння, ис пар яется швидше.
3
Ще один невеликий досвід. Візьміть дві посудини - один широкий, інший вузький. Налийте в них воду. Через деякий час ви помітите, що вода швидше ис пар яется з першої ємності. Тобто швидкість переходу рідини в пар безпосередньо залежить від площі її поверхні.
4
Швидкість процесу залежить також і від температури рідини. Чим вона вища, тим інтенсивніше відбувається пар ообразованіе. Це легко помітити. Наприклад, що утворилися після дощу калюжі ис пар яются і влітку, і осінь. Але в першому випадку це відбувається значно швидше.
5
При пар ообразованіі може відбуватися і зворотний процес. Деяка частина молекул повертається назад в рідину. Якщо ис пар ение відбувається в закритій посудині, то на початковій стадії число молекул залишають рідину перевершує кількість повертаються. Щільність пар а поступово наростає. Число молекул залишають рідину і повертаються в неї ставати рівним. Тобто кількість молекул над рідиною стає незмінним. Настає динамічна рівновага.
6
Пар, що знаходиться в динамічній рівновазі з рідиною, називається насиченим. При даному обсязі отримати більшу його кількість неможливо. Якщо ж процес ис пар ення триває, то пар називається ненасичений. Висновок напрошується сам собою. Ненасичений пар має місце на початковій стадії пар ообразованія. Візьміть закриту ємність з рідиною, наприклад, колбу. Нагрійте. На початковому етапі процесу пар ообразованія ви будете мати ненасичений пар .