Як потрібно приймати фолієву кислоту вагітним.

Вітамін В9, або фолієва кислота, під час вагітності має особливе значення, оскільки з її участю відбувається формування нервової системи і мозку плода, а також утворення крові і білкових речовин, що містять спадкову інформацію. Тому для повноцінного внутрішньоутробного розвитку малюка і збереження здоров'я майбутньої мами необхідно приймати фолієву кислоту додатково.
Інструкція
1
Дозування фолієвої кислоти для вагітних становить 600-800 мкг, однак при планованої вагітності почніть приймати її заздалегідь за 2 місяці в профілактичній дозі - 400 мкг. З настанням цікавого положення продовжуйте курс протягом 16 тижнів. Якщо є свідчення лікаря, пийте її протягом усього терміну. В цілях профілактики прийом фолієвої кислоти відновіть на 7-8 місяці.
2
На період прийому полівітамінів для вагітних не приймайте фолієву кислоту додатково. Перенасичення нею може викликати алергічні реакції, диспепсичні розлади, дратівливість і порушення сну.
3
Для нормального засвоєння фолієвої кислоти пийте її одночасно з вітаміном В12. Він необхідний для обміну речовин, кровотворення, а в поєднанні з іншими речовинами - для синтезу ДНК, РНК - білкових речовин, що містять спадкову інформацію. Добова потреба в ньому становить 3-5 мкг.
4
Навіть при правильному поєднанні фолієвої кислоти з іншими вітамінами її засвоєння можливо тільки в здоровому кишечнику, тому проявляйте турботу не лише про її надходженні, але і про повноцінне всмоктуванні. А для цього правильно харчуйтеся. Складайте свій раціон без переваги в ньому борошняних, кондитерських і термічно оброблених продуктів. В ньому має бути присутнім більше сирих овочів, фруктів, а також зелені, соків, горіхів та кисломолочної продукції. Для нормального тонусу кишечника за 30 хвилин до їжі випивайте склянку води.
5
На час перерви прийому фолієвої кислоти вагітним необхідно включати в свій раціон якомога більше продуктів з її змістом. Це пивні дріжджі, нирки, печінку, яйця, цвітна капуста, зелена цибуля, шпинат, морква, огірки, кріп, спаржа. Для збереження в них вітамінів вживати їх краще в сирому вигляді (крім м'яса).