Як зупинити кров у роті.

Кровотеча під роті може виникнути через який-небудь рани, наприклад, в результаті видалення зуба, пошкодження слизової оболонки або через хвороби ясен. Сприяти кровотечению також може знижений вміст тромбоцитів або вживання медикаментів, що розріджують кров. Найчастіше кров в ротовій порожнині зупиняється швидко, достатньо не провокувати роздратування (наприклад, не їсти гарячого протягом дня після видалення зуба). Але іноді, щоб припинити кровотечу, людям доводиться вживати додаткових заходів.
Вам знадобиться
  • - 3% перекис водню;
  • - настоянка календули.
Інструкція
1
Постарайтеся визначити причину кровотечі з рота. Вам слід переконатися, що воно не пов'язане з якимись іншими серйозними проблемами в організмі, наприклад, зі шлунком, кишечником, гортанню і т.д. Якщо в порожнині рота немає ніяких ран, припухлості та почервоніння, обов'язково викличте швидку допомогу. В тому випадку, коли кровотеча почалася безпосередньо під роті , і вам не вдається його зупинити протягом тривалого часу, консультація лікаря-стоматолога або хірурга теж необхідна.
2
Видалення зуба, як правило, супроводжується кровотечею, і необхідні заходи по його зупинці проводяться відразу ж. На чверть години або трохи довше (до 45 хвилин) на пошкоджене місце накладається стерильний марлевий тампон. За цей час в лунці утворюється кров'яний згусток, і кровотеча припиняється. Якщо цього не відбувається, рану обробляють зупиняють кров препаратами (тампонируют) або накладають шви. Після цього вам залишається тільки дотримуватися рекомендацій лікаря. Якщо все-таки через якийсь час у вас з рани знову потекла кров, зробіть з стерильного бинта чи марлі невеликий, але високий і щільний тампон, укладіть його на лунку і прикусите зубами. Потім сядьте або ляжте, розслабтеся і заспокойтеся. Якщо причиною кровотечі в цьому випадку є підвищений артеріальний тиск або порушення згортання крові, вам необхідно не тільки місцеве, а й загальне лікування.
3
Постарайтеся протягом першої доби після видалення зуба не полоскати рот. Також утримайтеся від гарячої їжі і пиття, т.к. все це може привести до видалення кров'яного згустку і поновленню кровотечі.
4
Якщо вам не вдалося зупинити кровотечу з лунки видаленого зуба простим тампоном, спробуйте просочити його розведеним розчином 3% перекису водню (1: 3) і знову накладіть на це місце.
5
Кровотеча через який-небудь рани в ротовій порожнині або пошкодження ясен постарайтеся зупинити накладенням стерильного тампона або серветок. Полощіть рот розведеним розчином перекису водню або настоянкою календули. Трохи звузити кровоносні судини також можна, наклавши на щоку з потрібною боку шматочки льоду, загорнуті марлею. Або частіше полощіть рот крижаною водою. Можете прийняти таблетку для зупинки кровотечі.
6
Якщо під роті були пошкоджені великі кровоносні судини, і кровотеча рясне, покладіть людини обличчям вниз або набік, щоб кров не попадала в шлунок і не викликала блювоту. Звільніть порожнину рота від згустків крові і до місця кровотечі покладіть ватний кульку, змочену в 3% розчині перекису водню. Притисніть пошкоджену судину. Можна охолодити це місце льодом. Такий посудину слід зашити або накласти на нього затискач. Але цю операцію вам зможуть виконати тільки в медичній установі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dcyS1uKGZKU