Як не бояться виступати на публіці.

Іноді для людей страх перед виступами стоїть на першому місці, випереджаючи навіть страх смерті. Від нього потрібно позбавлятися щонайшвидше. Адже публічні виступи дають людині масу переваг. З їх допомогою можна довести до великої кількості людей свою ідею і навіть повести натовп за собою. А це, безсумнівно, дуже приємно і вигідно.
Вам знадобиться
  • Мова, записана на папері.
Інструкція
1
Ретельно і відповідально підготуйте мова. Запишіть її на папері, щоб не упустити найважливішого. Краще підготувати текст заздалегідь, щоб мати можливість перечитати і скоригувати його. Мова повинна бути простою, зрозумілою і цікавою. Намагайтеся використовувати яскраві епітети і цитати, щоб зацікавити людей.
2
Тепер почніть боротьбу зі своїм страхом. В першу чергу усвідомте, навіть якщо виступ провалиться, з вами не трапиться нічого поганого. Вас не вб'ють, що не покалічать, не звільнять, чи не закидають яйцями. Отже, боятися абсолютно нічого.
3
Запам'ятайте, людям властиво помилятися. І навіть якщо ви скажете що-небудь не те, публіка лояльно поставиться до цього. Щоб уникнути і цього дрібного конфузу, вивчіть мова напам'ять.
4
Подумайте, скільки переваг дасть вам цей виступ. Поставте перед собою конкретну мету. Наприклад, ви будете виступати, щоб перемогти на виборах. Або ваша мова допоможе втілити в життя вашу ідею. Якщо глобальних цілей не знайдено, подумайте про те, що цей виступ допоможе перебороти ваш страх.
5
Не думайте про те, що це публічний виступ. Нехай це буде просто черговий завданням, яке потрібно виконати. Ставтеся до всього простіше.
6
Перед заходом не забудьте привести себе в порядок. Це зробить вас більш впевненим у собі, а публіку більш лояльною. Зачешіться, поправте макіяж, погладьте одяг, видаліть пил з взуття.
7
Прорепетируйте свою промову перед дзеркалом або перед родичами. Зробити це краще кілька разів. Ви повинні зрозуміти, наскільки це просто. Не тільки проговорите мова, а й продумайте позу, жестикуляцію, щоб ваш виступ виглядало органічно.
8
Коли ви будете перебувати перед публікою, уявіть, що ви спите і бачите сон, яким можна керувати. Це вирішить більшість ваших проблем. Адже ви почнете відчувати себе більш спокійно і просто. Ні публіки, немає сцени, є просто сон, в якому ви головний. Як ви захочете, так і буде. Ви зможете блискуче виступити, переконати людей у своїй правоті. Такий простий аутотренінг допоможе вам розслабитися, стати більш впевненим у своїх силах.
Зверніть увагу
Перед виступом не вживайте ніяких заспокійливих речовин, це може тільки погіршити ситуацію.
Корисна порада
Під час виступу знайдіть однієї людини. Уявіть, що він ваш друг, і розповідаєте йому свій текст.
Перед першим публічним виступом людина неминуче відчуває хвилювання. У одних людей це виражається в почутті легкої тривоги, інші можуть відчувати справжню паніку.
Інструкція
1
Успіх виступу залежить від твердого знання матеріалу, який ви збираєтеся викладати. Вивчіть все і повторіть кілька разів перед дзеркалом, перед друзями або членами сім'ї. Почніть долати страх на невеликих аудиторіях. Після декількох тренувань відчуєте певну впевненість в тому, що зможете успішно виступити і перед незнайомими людьми .
2
Дайте собі право на помилку. Люди недосконалі, і ви не виняток. Аудиторія практично завжди позитивно налаштована на сприйняття оратора. Тому навіть якщо ви помилитеся і щось переплутати, вас ніхто не вижене і не осудить. Уявіть, що ви тікаєте із залу під свист і улюлюкання слухачів. Це смішно, нереально і зовсім не страшно.
3
Не давайте страху паралізувати ваше тіло, особливо голосові зв'язки. Перед виступом намагайтеся розслабитися, а якщо не виходить, подумайте про що-небудь смішне. Наприклад, уявіть слухачів, що сидять в залі в клоунських костюмах.
4
Сконцентруйтеся не на тому, як будете виглядати в очах слухачів, а на результаті, якого хочете досягти. Той, хто думає тільки про справу, забуває про страхи. Навіть якщо ви щось забудете в процесі виступу, не панікуйте. Візьміть паузу, зберіть листки доповіді, розслабтеся і зосередьтеся. Потрібні фрази самі спливуть в пам'яті.
5
Якщо ви допустили помилки в процесі виступу, не переживайте - це буває навіть з досвідченими ораторами. Візьміть помилки на замітку і наступного разу їх буде менше або не буде зовсім. Це в жодному разі ваш особистий досвід - виймайте з нього користь.
6
Страшно буває в перший раз, але в міру нарощування досвіду виступів ви поступово позбудетеся від боязні. Тренуйтеся, виступайте, і з кожним разом будете робити це краще і краще.