Як захистити себе від бід.

Людина може уникнути багатьох бід і неприємностей, якщо буде обережно поводитися. У будь-якому випадку краще не допустити поганого, ніж потім виправляти наслідки. Піклуватися потрібно і про своїх близьких, нагадуючи їм про безпечну поведінку в суспільстві.
Інструкція
1
Щоб в темний час доби уникнути нападу, не надягайте дорогі прикраси і сильно облягаючий одяг. Не ходіть по погано освітлених і малолюдних місцях. До стін будівель занадто близько не підходьте, за рогом або у відкритому під'їзді може ховатися злочинець. Постарайтеся рухатися назустріч руху, так ви зможете уникнути раптового нападу.
2
Чи не перераховуйте гроші на вулиці, без необхідності взагалі не діставайте їх. Якщо у вас з собою є великі купюри, постарайтеся уникнути місць скупчення людей при розрахунку. Гроші надійніше зберігати у внутрішній кишені, який застібається на гудзики. Не залишайте без нагляду пакети і сумки. Особливо уважно ставитеся до своїх речей на ринку, в магазині або в громадському транспорті.
3
Гаманець і ключі носите в кишені. Чи не чиніть опір, якщо хтось відбере у вас сумку, інакше можна спровокувати злочинця на більш агресивні дії. Не розмовляйте з незнайомцями на вулиці і в жодному разі не повідомляйте номер свого телефону, адресу та іншу важливу інформацію.
4
Чи не подорожуйте автостопом, відмовляйтеся від пропозиції незнайомої людини підвезти вас. Ви можете нарватися на злочинця. Щоб врятуватися від загрозливого вам водія, біжіть в протилежну руху сторону і кричите. Ніколи не погоджуйтеся брати участь в азартних іграх з незнайомцями і не укладайте з ними парі. Відмовляйтеся від пропозиції поворожити вам.
5
Ходіть тільки посередині тротуару, так вас не зможуть застати зненацька. Постарайтеся не ходити вночі поодинці, викликайте таксі або просите проводити вас. Йдучи по пустельній місцевості, не користуйтеся плеєром, ви можете не почути кроки злочинця. Якщо ви підозрюєте, що за вами хтось іде, для перевірки прискорте крок, переслідувач теж його прискорить. Вийдіть на освітлене і людне місце. У разі небезпеки кличте на допомогу.
6
Ніколи не вступайте в суперечки та розбіжності, які вас не стосуються. Не міняйте валюту і не робіть покупок в не призначених для цього місцях. З великою кількістю пакетів надійніше і безпечніше викликати таксі, ніж користуватися громадським транспортом або йти пішки.
Навіть якщо ви дівчина строгих правил і уникаєте спілкування з незнайомими людьми, бувають ситуації, коли такі зустрічі неминучі. Ви можете опинитися сусідами по купе або зустрітися компанії. У цих випадках сидіти мовчки і демонструвати небажання спілкуватися просто нерозумно, тому поводитися з незнайомцем потрібно хоч і природно, але дотримуючись обережності.
Інструкція
1
Якщо зовнішній вигляд і поведінку незнайомої людини вас не відлякують, і ви нічого не маєте проти спілкування з ним, будьте привітні, доброзичливі і природні. Увійшовши в купе або опинившись у незнайомій компанії, не забудьте привітатися. Якщо не відчуваєте бажання розмовляти, можете не починати бесіду. Ви жінка, тому вправі підтримати запропонований розмова або відмовитися.
2
Коли розмова все-таки розпочато, розмовляйте просто, без зайвої манірності. Не вживайте в розмові занадто вигадливі або простонародні вирази, тим більше, ненормативну лексику. Відповідайте на питання, не даючи розлогих і докладних відповідей, не згадуйте ніяких непотрібних подробиць, наприклад, адрес і прізвищ. Відхиляйтеся від участі і не пропонуйте самі обговорення спірних тем, не дозволяйте собі безапеляційні висловлювання.
3
Уважно слухайте співрозмовника. Задавайте йому питання, які вимагають розгорнутої відповіді, щоб скласти свою думку про нього. Людям подобається інтерес сторонніх до їхньої особистості, тому багато хто любить розповідати про себе. Скористайтеся цією слабкістю. Якщо співрозмовник розкривається перед вами з позитивного боку, не поспішайте відкривати йому свою душу або розповідати про щось досить інтимне. Тримайтеся відсторонено; якщо ви захочете продовжити знайомство, у вас ще буде можливість поговорити відверто, коли ви дізнаєтеся людини краще.
4
Уникайте під час знайомства з людиною, яку бачите вперше, вживати велику кількість алкоголю. Коли ви не впевнені, що келих вина або пива не подіють на вас і не розв'яжуть мова, відмовтеся від нього зовсім. Яке б довіру ви не відчували до нового знайомого, контролювати себе необхідно. Стриманість у таких випадках ніколи не буває зайвою, а ось розв'язна поведінка може зробити вас жертвою шахрая або відлякати хорошого хлопця.