Як не пропасти в лісі.

Практично будь-яка людина може заблукати в лісі . Адже там немає покажчиків та інших розпізнавальних знаків. Якщо ви приїхали в ліс з компанією, не поспішайте самостійно шукати вихід. Краще почекайте, через деякий час ваші друзі почнуть пошуки, і ви не підете далеко від цивілізації.
Вам знадобиться
  • - мобільний телефон;
  • - ніж;
  • - запальничка або сірники;
  • - теплий одяг;
  • - мотузка;
  • - відро або козуб;
  • - ремінь або шнурки.
Інструкція
1
Візьміть мобільний телефон і зателефонуйте в службу порятунку або своїм друзям. Не йдіть від того місця, з якого ви їм дзвонили. Якщо ж телефону немає, почніть шукати вихід із лісу самостійно. Спробуйте залізти на високе дерево, щоб визначити, де ви знаходитесь. Якщо дорога видна, йдіть в її сторону. Тільки регулярно перевіряйте орієнтир, щоб не втратити його.
2
Не побачили ознак цивілізації, почніть шукати її іншими методами. Згадайте, з якого боку ви прийшли. Допомогти вам можуть дерева і мурашники. Мох на пнях росте з північного боку, як і гриби. З південного ж боку кора дерев темніше, на ній є проталини. У мурашника широка і полога сторона зазвичай дивиться теж на південь.
3
Якщо у вас є з собою речі, постарайтеся не втратити їх. Особливо ніж, запальничку, сірники або теплий одяг. Також вам може стати в нагоді мотузка, відро (козуб) та інші предмети.
4
Коли настане ніч, припиніть рух. Вам потрібно облаштувати нічліг і відновити сили. Виберіть міцне старе дерево з товстими нижніми гілками. Залізьте на нього і закріпіть себе за допомогою ременя або шнурків. Так ви можете не побоюватися диких тварин.
5
З ранку постарайтеся знайти джерело чистої води і їжу. Їй можуть служити ягоди, горіхи, трави, гриби. Вживайте в їжу тільки те, що ви знаєте, інакше можете легко отруїтися. Якщо є можливість, назбирайте їжі про запас. Не пийте воду просто тому, що вона у вас є. Трохи змочуйте губи, коли відчуєте спрагу.
6
Звертайте увагу на звуки. Якщо ви почуєте, що поруч є люди, йдіть в ту сторону і голосно кричіть. Відламайте крупну гілку і зробіть собі посох. З ним вам буде простіше йти. До того ж він може стати в нагоді, щоб промацувати ґрунт. У багатьох лісах є болота і багні, тому перш ніж наступити кудись, натисніть на землю палицею.
7
Якщо ви побачили відбитки лап звірів, терміново підіть з цього місця. Зустріч з дикими тваринами не віщує нічого доброго. Бійтеся і змій, вони можуть ховатися в траві або навіть висіти на деревах. Перш ніж зробити крок, ретельно подивіться собі під ноги.
Корисна порада
Регулярно влаштовуйте собі відпочинок, інакше ви перевтомився і не зможете продовжувати шлях.
Пропажа людини може не на жарт налякати його рідних і близьких. Ситуації бувають різні. Чоловік не повернувся додому з роботи. Дитина сильно затримується після школи. Людина вийшла в магазин - але його немає, через кілька годин. Якщо у вас є підозра, що хтось із ваших знайомих не просто затримується, а пропав, необхідно приступити до дій.
Вам знадобиться
  • - телефон;
  • - фотографія зниклого;
  • - акаунти в соціальних мережах.
Інструкція
1
Спочатку спробуйте додзвонитися до самого зниклого. Можливо, він не відповідає або недоступний, бо села батарея або просто випадково вимкнувся телефон, а через якийсь час він зможе взяти трубку.
2
Зателефонуйте друзям і знайомим зниклого. Дізнайтеся, чи немає його у них в гостях або чи не знають вони, куди він міг подітися. Найчастіше зниклі діти знаходяться саме у друзів. Оскільки діти можуть брехати і прикривати один одного, дзвоніть одразу батькам дитини. Якщо людина зареєстрована у соцмережах, відстежите в інтернеті, не з'являвся він десь он-лайн. Це добрий знак.
3
Зателефонуйте або сходіть самі в заклади, де зниклий людина могла б бувати - кафе, бари, ресторани і т.д. Якщо зниклий зловживає алкоголем, зателефонуйте до витверезників і поцікавтеся, чи не привозили туди людину, схожу на нього.
4
Зверніться в поліцію. Існує думка, що там не приймуть заяву про пропажу, якщо пройшло менше трьох днів. Це не так, заява зобов'язані прийняти через добу після того, як людина пропала. У поліції опишіть все, що зможете: як був одягнений зниклий, як він виглядає (краще принести фото), назвіть всі місця, де б він міг з'явитися, перерахуйте імена друзів і знайомих.
5
Якщо людина не з'являється вже досить довго, якщо вже підключена поліція, але результатів поки немає, опублікуйте оголошення в соціальних мережах. Паперові оголошення схожих зразків можна буде створити в поліції, а потім роздрукувати і розклеїти, а от пошук через соціальну мережу - повністю на вас. Напишіть, за яких обставин зник чоловік, як він був одягнений, прикріпіть фото, бажано, в тій самій одязі. Попросіть знайомих поширити в інтернеті інформацію. Подібні заходи можуть надати неоціненну допомогу, тому що інформація поширюється дуже швидко. До речі, в соціальних мережах існують групи добровільних пошукових загонів. Ці люди можуть допомогти поліції в пошуках, ви можете звернутися до них.
Корисна порада
Головне - зберігайте спокій, не піднімайте паніки і вірте, що людина знайдеться. Ваш ясний розум і швидкі дії - запорука успішних пошуків.