Як відмовитися від покупки квартири. Як відмовитися від завдатку при угоді з нерухомістю.

До теперішнього часу у ріелторських компаній склалася певна практика укладання договорів з купівлі-продажу нерухомості. При цьому широко використовується внесення завдатку або авансу в якості засобу, що гарантує здійснення угоди. Проте юристи виступають проти такої практики.
Інструкція
1
Ви зібралися купувати квартиру. При цьому ріелтор запропонує вам ще до укладання угоди внести заставу. Схема така: після підписання договору купівлі - продажу заставна сума вираховується з вартості квартири . Якщо один з учасників відмовляється від здійснення угоди, до нього застосовуються штрафні санкції. У цьому випадку відмовився покупець позбавляється застави, а продавець зобов'язаний повернути передоплату в подвійному розмірі. Можливі варіанти. Але, в будь-якому випадку, застава є гарантією того, що угода відбудеться.
2
Якщо розглядати дану угоду з погляду закону, то внесена передоплата, по суті, запорукою не є. Згідно з п. 1 ст. 380 ГК РФ завдаток може бути внесений лише з яких-небудь грошовими зобов'язаннями. Попередня угода не тягне за собою грошових зобов'язань, а лише обов'язок укласти договір купівлі - продажу в майбутньому. Сплата завдатку за попереднім договором є незаконною і позбавленою правових підстав. Тобто грошова сума, названа завдатком, насправді таким не є і не може служити засобом врегулювання розбіжностей, що виникли сторін.
3
У російській практиці угода про завдаток зазвичай полягає перш основного договору, в той час як за законом договір купівлі - продажу та державна реєстрація повинні здійснюватися раніше за нього. Тобто, якщо угода не була оформлена і зареєстрована, угода про завдаток не тягне за собою жодних правових наслідків.
4
Якщо ви, будучи покупцем квартири , з якої-небудь причини вирішили відмовитися від покупки, то, в світлі всього вищевикладеного, легко зможете довести, що завдаток - це не засіб забезпечення угоди, і, в даному випадку він може розглядатися як безпідставне збагачення. Правда, доводити це вам доведеться в суді.