Як освоїти комп'ютер безкоштовно.

Знання комп'ютера на рівні користувача необхідно зараз практично на кожній роботі. Але якщо навіть трудова діяльність не вимагає володіння подібними навичками, люди освоюють комп'ютерну грамотність з власної ініціативи. Адже вона відкриває дорогу до великої кількості різних можливостей. Навчитися працювати на комп'ютері можна абсолютно безкоштовно або з мінімальними затратами на самовчителі.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - самовчитель по роботі на комп'ютері;
  • - доступ в інтернет
Інструкція
1
Якщо у вас є комп'ютер, на якому ви можете вчитися роботі з ним, сміливо включайте машину. Дочекавшись завантаження комп'ютера , відкрийте «Центр довідки та підтримки», натиснувши на клавіатурі кнопку F1 або «Пуск», потім «Довідка та підтримка». Відкрийте розділ «Основи роботи в Windows», в ньому будуть представлені всі основні моменти роботи на комп'ютері. Також ця служба докладно описує принципи роботи в мережі інтернет, налаштування комп'ютера , дає поради при усуненні виниклих неполадок і т.п.
2
Уважно вивчаючи кожен пункт основ роботи в операційній системі, закріплюйте отримані знання на практиці. Наприклад, якщо ви читаєте опис того, як увійти до головного меню комп'ютера , обов'язково зробіть цю операцію самостійно на вашому комп'ютері.
3
Вивчіть розділ «Принципи роботи в мережі інтернет», щоб надалі, при виникненні питань по роботі з комп'ютером, шукати відповіді на них було б можливе безпосередньо в мережі. Для цього потрібно буде просто ввести Вас питання в пошукову рядок програми-браузера. Найбільшою популярністю користуються пошукові сервіси Google, Yandex і Rambler.
4
При виниклих ускладненнях у використанні «Довідки та підтримки» комп'ютера придбайте компакт-диск з самовчителем для новачків. У ньому будуть детально описані основні принципи роботи на комп'ютері з приведенням практичних прикладів.
5
У випадку, якщо у вас немає комп'ютера , але ви хочете навчитися роботі на ньому, купите в книжковому магазині самовчитель по роботі на комп'ютері для новачків. Вивчайте глави книги уважним чином, по порядку, не роблячи пропусків в матеріалі - так ви швидше розберетеся в теорії, що відноситься до роботи на комп'ютері. Але майте на увазі, що без закріплення в ході практичних занять теоретичні знання швидко забуваються.
6
При освоєнні будь-якої окремої програми, наприклад, Microsoft Word, ви також можете звернутися до розділу «Довідка та підтримка», самовчителю або пошукати інформацію в інтернеті. Крім того, у вікні самої програми (як і практично в будь-якому комп'ютерному додатку) є опція «Довідка», яку можна викликати, натиснувши F1 або вибравши в закладках програми розділ «Довідка».
Комп'ютер приносить в життя безліч додаткових можливостей для бізнесу, знайомств, творчості та самореалізації. Сучасне життя без нього вже складно уявити. Наскільки швидко можна вивчити комп'ютер, залежить тільки від самого користувача.
Інструкція
1
Включаючи комп'ютер кнопкою Power, пам'ятайте, що найголовніше в його освоєнні - це практика і розуміння того, що весь порядок і принцип дій при роботі на ПК заснований на логіці. Бездумне повторення команд, прочитаних в самовчителі, можливо, і допоможе виробити рефлекси, але обдуманий підхід дозволить більш ефективно виконувати різні завдання.
2
Навчіться впевнено користуватися мишею і частіше практикуйтеся в наборі тексту. Клавіатура і миша - основні інструменти для виконання всіх команд на ПК. Ознайомтеся з елементами, що знаходяться на робочому столі і в меню «Пуск». На самому початку можете попросити знайомих видалити з робочого столу зайві ярлики, які можуть заплутати вас.
3
Відкрийте будь-яку папку і вивчіть елементи управління, розташовані в правому верхньому куті вікна. Ознайомтеся з командами, доступними в верхньому рядку меню. Інтерфейс більшості програм схожий, тому на прикладі папки можна скласти уявлення про те, які дії можна виконувати і які елементи налаштовувати в різних додатках.
4
Коли трохи освоїтесь, налаштуйте робочий стіл таким чином, щоб не витрачати час на виконання непотрібних дій: створіть ярлики для швидкого запуску програм і підключення до мережі інтернет. Заодно зміните фон робочого столу і вид значків на власний смак. Зміна дизайну не зашкодить системі, якщо раптом ви зробите щось не так, зате дозволить вам краще зрозуміти, яким чином працювати з різними компонентами.
5
З програм першим ділом освойте текстовий і графічний редактор, а також будь-який інтернет-оглядач. Уважно читайте назви інструментів на панелях і думайте логічно: для того щоб, наприклад, вставити номери сторінок в документ, безглуздо шукати потрібний інструмент в розділі таблиць, змістів або посилань.
6
Не нехтуйте порадами та інструкціями. Для освоєння багатофункціональних і складних програм використовуйте самовчителі і відеоуроки. Обов'язково повторюйте на практиці все те, що бачите або про що читаєте. Враховуючи те, що одне і те ж дію можна виконати кількома способами, випробуйте їх все і постарайтеся відразу визначитися, як вам зручніше працювати. І не переживайте, якщо не виходить відразу все запам'ятати, досвід прийде з часом.