Як відмовитися від подарунка.

Подарунки дарують не тільки на свята, а й просто так, за бажанням. Багато людей люблять більше вибирати і дарувати різні милі дрібниці, ніж отримувати їх. Але бувають випадки, коли піднесений вам подарунок не радує або якимось чином змушує вас бути зобов'язаним дарувальнику. Від таких презентів краще відмовитися ввічливо і тактовно.
Інструкція
1
Вручення презенту іноді нагадує хабар, так як людина явно хоче отримати натомість від вас якусь послугу або допомогу в делікатному питанні. Відмовляйтеся від дорогого подарунка , якщо його намагається вручити вам малознайомий чоловік.
2
Якщо ви забобонні і вам неприємно і не по собі, коли вам в подарунок принесли дзеркало або годинник, чесно скажіть, що гостю краще залишити цю річ собі, а спілкуватися з ним вам приємно в будь-якому випадку і без презенту.
3
Буває, що людина намагається за допомогою дорогої речі повернути або завоювати ваше розташування або прощення. В такому випадку вам потрібно вирішити, чи хочете ви продовжувати спілкування з дарувальником. Якщо він приємний вам, прийміть презент і подякуйте людини. Якщо ж ви твердо вирішили не спілкуватися більше з даними індивідуумом, твердо відмовтеся від подарунка .
4
У будь-якому випадку потрібно подякувати людини, який метушився і купував презент. Обов'язково потрібно обґрунтувати свою відмову, щоб дарувальник не образився. Згідно з правилами етикету причинами відмови від презенту можуть бути: - дуже висока ціна; - свято чи подія не відбулася (відмінена весілля, наприклад); - подарунок є способом примирення, але ви не забули образи на дарувальника; - презент приніс небажаний і незваний гість; - прийняття подарунка пов'язано з клопотами, які ви не можете взяти на себе, наприклад, коли вам вручають тварин, рослини, акваріум.
5
Якщо ви жінка, а нав'язливий шанувальник завалює вас букетами і тортами, припиніть потік подарунків, поки не пізно. Адже чим більше ви приймаєте речей від небажаного чоловіка, тим більш зобов'язаною себе почуваєте.
6
Нічого страшного не буде і в тому, якщо ви відмовитеся від вельми сумнівного задоволення стрибнути з парашутом або з тарзанкою. Дарувальник подібного пригоди повинен зрозуміти, що далеко не всі люди можуть знаходити задоволення в ризику.