Як встановити мийку.

В даний час багато довіряють збірку і установку кухонних меблів і техніки професіоналам. Проте до цих пір достатня кількість людей вважає за краще робити все в будинку своїми руками, і встановити мийку на кухню вони теж хочуть самі. Зробити це не так вже й складно, достатньо ознайомитися з найпростішої інструкцією.

Перш за все необхідно запастися усіма потрібними предметами і матеріалами. Це електролобзик, плоскогубці, викрутка, струбцини, герметик, цемент, скотч, дриль, розвідний ключ, олівець, рулетка і вкрай бажано - захисні окуляри.

У першу чергу необхідно розмітити стільницю під установку мийки. Для цього стільницю демонтують і розкладають на зручній стійкій поверхні. На стільницю наноситься розмітка на тому місці, куди буде врізатися мийка. Треба відзначити, що багато виробників включають шаблон для розмітки в комплектацію мийки. Якщо ж подібного шаблону немає, що можна прикласти до стільниці мийку і обвести по краю, а потім зробити ще один контур з відступом в півтора сантиметра - робочий.

Тепер можна приступити до випилювання мийки. Для цього необхідно просвердлити по кутах отриманого контуру отвору діаметром не менше сантиметра. Ці отвори послужать для введення леза електролобзика. Потім акуратно випилюємо електролобзиком отвір під мийку по робочому контуру. Після випилювання потрібно очистити стільницю від бруду і тирси.

На місце зрізу наноситься герметик пензлем або шпателем. В якості герметика може використовуватися епоксидна смола, силікон і т.п. Вибір герметика залежить від матеріалу, з якого зроблена стільниця. Кам'яні стільниці обробляються виключно силіконом, пластик, дерево і метал допускають використання інших видів герметика. Шар герметика повинен бути однорідним і безперервним, інакше в процесі експлуатації мийки під неї буде затікати вода. Герметик має змагатися зі стільницею, тому дайте йому деякий час постояти.

Після цього можна встановлювати стільницю на її місце в кухонному гарнітурі. Тільки після установки стільниці можна встановлювати на неї мийку. До стільниці вона кріпиться або за допомогою силікону, або на клейку стрічку ущільнювача. Іноді такі стрічки поставляються разом з мийкою. Дл установки на силікон мийка обмазується їм з внутрішньої (зворотної) сторони, стрічку же наклеюють якомога ближче до краю мийки.

Потім слід встановити мийку на стільницю. За допомогою струбцин або поставляються в комплекті з мийкою кріплень акуратно притисніть мийку до стільниці і залиште на деякий час.

У разі, якщо силікон або клейка стрічка видно з-під країв мийки, видаліть їх надлишки. От і все, мийка встановлена!