Як краще утеплити баню.

Утеплення лазні або сауни - процес досить складний. Для різних частин споруди використовуються різні методи, що зумовлено його конструктивними особливостями і впливом створюваного в процесі експлуатації мікроклімату.
Вам знадобиться
  • - мінеральні мати;
  • - керамзит або шлак;
  • - межвенцовий джутовий утеплювач;
  • - фольга;
  • - крафт -папір;
  • - глина;
  • - перліт, тирсу або торф;
  • - арамітекс і ізолтекс;
  • - глина.
Інструкція
1
Метою утеплення лазні є забезпечення швидкого прогрівання приміщення, тривале утримання тепла і, як наслідок, більш економічний витрата енергії або дров. В процесі експлуатації в приміщенні створюється абсолютно особливий мікроклімат. Тому стіни лазні повинні бути тепліше, ніж, приміром, в житловому приміщенні. Необхідно також забезпечення пароізоляції. Але, при всьому цьому, просочення хімічними складами небажана.
2
Утепліть вершину фундаменту мінеральними матами. Перед укладанням підлоги грунт під ним засипте керамзитом або шлаком шаром, що перевищує товщину стін в 1,5-2 рази. Утеплення стін починається ще в процесі складання зрубу. Між колодами укладають волокнисті матеріали. Використовуйте для цієї мети межвенцовий джутовий утеплювач. Це сучасний, екологічно чистий і не піддається гниттю матеріал. Після зведення даху ретельно проконопатьте пази і зазори зсередини і зовні.
3
Найбільш часто для термоізоляції стін застосовуються пенополістіроли. У проміжку між внутрішньою обшивкою і стіною робиться пароізодяція. Для мийного відділення і парилки використовуйте фольгу, для кімнати відпочинку - крафт-папір.
4
Для захисту дерев'яних конструкцій даху від пара обмажте їх сумішшю глини з тирсою. Товщина шару - 1-2см. Засипте стелю перлитом, торфом або тирсою. Для пароізоляції використовуйте підпокрівельні матеріали арамітекс і ізолтекс. Перший монтується всередині під обшивкою, а другий поверх ізоляції зовні.
5
Дуже велика кількість тепла втрачається при недостатньо хорошої теплоізоляції вікон. При будівництві врахуйте, що знизити тепловтрати можна за рахунок максимально низького їх розташування. Рами повинні бути ретельно пригнані до палітурки. Скла - відповідати розміру рам і ретельно закріплюватися. Для лазні використовуйте подвійне або потрійне засклення або встановіть склопакети. Двері в парилку також зробіть невисокими. Щільно прижене, щоб не було щілин.