Як ввести дріб. Як зробити горизонтальну риску в комірці Ексель.

Мабуть, формат запису дробів у вигляді пари чисел над і під горизонтальною рисою був придуманий де-небудь на березі моря. У розпорядженні математика були цілі кілометри мокрого піску і ніяких турбот про те, як це вводити і відображати в текстовому або табличному редакторі. На щастя, перейнятися цією проблемою довелося не нам, а виробникам сучасного програмного забезпечення. Авторам пакету офісних програм Microsoft Office вдалося вирішити її і зробити опцію введення звичайних дробів досить зручною у використанні.
Інструкція
1
Якщо дріб потрібно помістити в текстовий документ Microsoft Word, скористайтеся його функцією вставки формул. Для цього встановіть курсор введення в потрібну позицію і клацніть по кнопці «Формула» в групі команд «Символи» на вкладці «Вставка» або натисніть одночасно клавішу Alt і знак рівності.
2
Word помістить в позначене курсором місце невелике віконце і включить режим редагування формул. Використовувані в цьому режимі інструменти будуть розміщені на додатковій вкладці в меню - «Робота з формулами: Конструктор». У групі команд «Структури» розкрийте список, що випадає «Дріб» і виберіть один з варіантів розміщення розділової риси дробу. Word помістить цей макет у віконце, і вам можна буде починати редагування його чисельника і знаменника. Коли закінчите, клацніть мишкою за межами віконця з формулою, щоб вимкнути режим її редагування.
3
Є й інший спосіб, який дозволяє обійтися без меню. Після установки курсору введення в потрібне місце натисніть комбінацію клавіш Ctrl + F9. Word відобразить дві фігурні дужки, між якими вам потрібно ввести потрібний код. Наприклад, для відображення дробу 4/9 він повинен виглядати так: eq f (4; 9). А дробу з трійкою в чисельнику і виразом x + 5 в знаменнику буде відповідати така команда: eq f (3; x + 5). Після введення потрібних символів, натисніть F9, і замість виразу в фігурних дужках відобразиться дріб .
4
У табличному редакторі Microsoft Excel проблема з відображенням звичайних дробів найчастіше полягає в тому, що введення, наприклад, 3/5 програма автоматично перетворює в число 3 травня. Уникнути цього можна зміною формату комірки. Клікніть маленьку квадратну кнопку правіше назви групи команд «Число» на вкладці «Головна». У вікні, виберіть рядок «Дробний» і вкажіть один з доступних форматів - з одним, двома, трьома знаками в чисельнику і знаменнику. Потім натисніть OK.
5
Можна робити це ж більш простим способом - перед набором дробу в клітинку введіть нуль і пробіл. Наприклад, якщо ви наберете 0 14/23, Excel відобразить у клітинці тільки 14/23. А введення 0 50/23 буде перетворений до формату змішаної звичайного дробу: 2 4/23. Незважаючи на те, що відображатися будуть звичайні дроби, в формулах Excel буде використовувати їх десятковий еквівалент. Він же буде видно і у вікні формул при виділенні цього осередку.
Якщо ви пишете курсову роботу або складаєте який-небудь інший документ, що містить розрахункову частину, то вам нікуди не дітися від дрібних виразів, які також потрібно надрукувати. Як це зробити, розглянемо далі.
Інструкція
1
Клікніть один раз по пункту меню «Вставка» виберіть пункт «Символ». Це один з найпростіших способів вставки дробу в текст. Полягає він у наступному. У наборі готових символів є дробу . Їх кількість, як правило, невелика, але якщо вам в тексті потрібно написати?, А не 1/2, то для вас подібний варіант будетсамим оптимальним. Крім того, кількість символів дробів може залежати і від шрифту. Наприклад, для шрифту Times New Roman дробів трохи менше, ніж для того ж Arial. Варіюйте шрифтами, щоб знайти найоптимальніший варіант, якщо справа стосується простих виразів.
2
Клацніть по пункту меню «Вставка» і виберіть підпункт «Об'єкт». Перед вами з'явиться вікно з переліком можливих об'єктів для вставки. Виберіть серед них Microsoft Equation 3.0. Ця програма допоможе вам друкувати дробу . Причому не тільки дробу , але й складні математичні вирази, що містять різні тригонометричні функції та інші елементи. Двічі клікніть по цьому об'єкту лівою кнопкою мишки. Перед вами з'явиться вікно, що містить багато символів.
3
Щоб надрукувати дріб, виберіть символ зображає дріб з порожнім чисельником і знаменником. Клацніть по ньому один раз лівою кнопкою миші. З'явиться додаткове меню, що уточнює схему самої дробу . Може бути декілька її варіантів. Виберіть найбільш для вас підходящий і клацніть по ньому один раз лівою кнопкою миші.
4
Введіть у чисельнику і знаменнику дробу всі потрібні дані. Це відбуватиметься вже безпосередньо на аркуші документа. Дріб буде вставлена окремим об'єктом, який у разі потреби можна перемістити в будь-яке місце документа. Ви можете надрукувати багатоповерхові дробу . Для цього помістіть в чисельник або знаменник (як вам потрібно) ще одну дріб, яку можна вибрати у вікні того ж додатка.