Як опустити плечі.

Офісна робота, як правило, виконується без фізичних навантажень. Постійне сидіння за столом і одноманітні рухи порушують поставу і призводять до надмірного стомлення м'язів спини і плечей. В результаті поступово розвивається сутулість, плечі піднімаються, а голова як-би втягується.
Інструкція
1
Статична поза на протязі довгого часу робить негативний вплив на м'язи. Вони повинні працювати з чергуванням напруги і розслаблення. Якщо цього не відбувається, розвивається м'язовий спазм і відбувається порушення кровообігу. Якщо вас стали турбувати головні болі, оніміння і відчуття «повзання мурашок», зверніться в рефлексотерапевту. Коли ви пройдете кілька курсів лікування, м'язовий спазм усунеться, плечі опустяться, покращиться постава і відновиться кровообіг.
2
Однак не всі можуть дозволити собі лікування у рефлексотерапевта, ці процедури досить дорого коштують. Можна самостійно розвантажити свої м'язи і відновити поставу. Виберіть час протягом дня по 10-15 хвилин на комплекс вправ. Такий комплекс потрібно виконувати мінімум 3 рази в день.
3
Після пробудження, перш ніж встати з ліжка, підтягніть зігнуті в колінах ноги до грудей і обхопіть їх руками. Вдихніть і намагайтеся розпрямити ноги, при цьому руками чиніть опір. Повторіть не менше 5 разів.
4
Підтримуючи лівою рукою правий лікоть, інтенсивно масажуйте правою рукою ліве плече протягом 3 хвилин. Після цього поміняйте руки і повторіть масажні рухи.
5
Сядьте на стілець, обхопіть долонями голову ззаду, як-би взявши її в замок. Нахиліть голову вперед, потім відкиньте назад і чиніть опір руками. Повторіть 10 разів, з кожним разом збільшуючи ступінь нахилу голови.
6
Сидячи на стільці, покладіть долоню на область вуха. Переведіть голову в сторону плеча з цього боку, а рукою чиніть опір. Іншою рукою притримуйте лікоть «працюючої» руки. Повторіть 10 разів.
7
Виконуйте ці вправи щодня по 3 рази протягом декількох тижнів. З їх допомогою ви зможете розвантажити м'язи плечового пояса. Важливо притримувати лікоть тієї руки, яка «працює» на опір, плечові м'язи з цього боку будуть розслаблені. Таке чергування напруги і розслаблення м'язів відновить їх тонус, усуне спазм і поступово допоможе плечах повернутися в початкове положення.