Як навчити продажам.

Деякі керівники помилково вважають, що вміння продавати дається від природи. Така позиція правильна лише частково: є чимало технологій навчання цій корисній навику.
Вам знадобиться
  • - книги;
  • - періодичні видання;
  • - графік тренінгів.
Інструкція
1
Складіть приблизний план навчання продажам , розділивши його на два ключові блоки. Перший стосується новачків, адже, як правило, торгова сфера характеризується постійною ротацією працівників. Новоприбулі співробітники повинні одержувати інтенсивний вступний курс з продажам . В нього можуть входити технології спілкування з клієнтами, навички виявлення потреб, принципи демонстрації товарів, якими займається компанія. Другий блок призначений для досвідчених «продажників», які повинні постійно підкріплювати досвід новими актуальними знаннями.
2
Введіть систему внутрішніх стажувань. Перш за все це стосується співробітників, які не мають досвіду в продажах. Призначайте для них куратора з числа діючих працівників. Досвідчений співробітник повинен в максимально стислі терміни показати новачкові головні принципи роботи, ознайомити з товарами, дати характеристику цільової аудиторії. Додаткова оплата тренеру за роботу в даному випадку обов'язкова. Якщо у вас велика компанія, влаштовуйте дні обміну досвідом по продажам між філіями і підрозділами.
3
Складіть програму навчання продажам для давно працюючих співробітників. Розбір конкретних ситуацій з практики, тренінги в форматі ігор, тематичні дискусії - подібна робота, як правило, проводиться всередині фірми. Іншу частину навчання доцільно влаштовувати з залученням професіоналів. Слідкуйте за проведенням семінарів і майстер-класів та направляйте на них кращих представників компанії.
4
Заохочуйте самоосвіта в сфері продажів, забезпечивши персонал необхідними ресурсами. Наприклад, заведіть міні-бібліотеку, яка поповнюватиметься щомісяця. Купуйте найактуальніші книги з техніки продажів, психології, маркетингу; підпишіться на періодичні видання.