Як вести себе з дитиною 10 років.

Десятирічний дитина - це ще не підліток, але вже і не малюк. Він має свою думку і намагається протистояти батькам, відстоюючи свою точку зору. Важливо знайти контакт і вибудувати довірчі відносини з юною особистістю.
Інструкція
1
Станьте своїй дитині другом. Спілкуйтеся з ним, щиро цікавтеся його життям. Прислухайтеся до дитячого думку, не відмахується від дитини, мотивуючи це зайнятістю або втомою.
2
Розмовляйте на важкі й незручні теми. Проведіть бесіди про шкоду наркотиків, а також про куріння і алкоголізм. Будьте гранично відкриті і щирі, дайте відповідь на всі виниклі у дитини питання. Такі бесіди нелегкі, але вони необхідні. Діти повинні знати, що у важких ситуаціях вони завжди можуть звернутися за допомогою до батьків.
3
Проводьте більше часу разом. Ходіть в кіно, на виставки, займайтеся спортом. Навіть тихий сімейний вечір за настільними іграми дуже зближує сім'ю. Подорожуйте і проводите літній відпочинок активно, щоб у дитини залишилося багато вражень та емоцій від поїздки.
4
Залучайте дитину до домашньої праці. У десятирічному віці він вже повинен досить активно допомагати батькам. Закріпіть за дитиною виконання певної домашньої роботи. Не відмовляйтеся від дитячої допомоги, хоч вона спочатку буде і незграбною. Частіше займайтеся справами разом, таким чином ви передаєте свій досвід.
5
Будьте акуратні, спілкуючись з дитиною . Не кажіть образливих слів і не принижуйте гідності юної особистості. Не порівнюйте свою дитину з іншими більш успішними дітьми, це дуже ранить дитячу психіку, і такі образи довго не забуваються. Фразу «Який ти дурний, не можеш вирішити елементарну задачу» замініть інший: «Я знаю, що ти здатний хлопчик. Ееслі ще раз уважно прочитаєш умова, то неодмінно вирішиш задачу ». Любіть свою дитину незалежно від його досягнень. Не соромтеся просити вибачення, якщо ви його образили або незаслужено вилаяли. Дитяче серце дуже чуйно, і дитина вас відразу пробачить.
6
Підтримуйте своїх дітей в їхні захоплення та прагненнях. Якщо дитина цікавиться чимось конкретним, наприклад, спортом або музикою, забезпечте йому умови для занять. Хваліть дитину за успіхи і підбадьорюйте при невдачах. Для дітей дуже важливе розуміння і схвалення батьків.