Як в Фотошопі прибрати нерівності.

Однією з типових задач, розв'язуваних в процесі ретуші фотографій, є усунення різних дефектів у вигляді нерівностей. Характер спотворень може бути різного типу, тому й підходи до їх видалення - різні. Прибрати будь нерівності з фото можна в графічному редакторі Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • - Adobe Photoshop;
  • - вихідне зображення.
Інструкція
1
Відкрийте зображення, на якому потрібно прибрати нерівності , в Adobe Photoshop. Використовуйте комбінацію клавіш Ctrl + O або пункт "Open ..." в розділі File головного меню.
2
Проаналізуйте характер нерівностей, які потрібно прибрати. Якщо вони викликані спотвореннями, привнесеними оптичною системою фотоапаратури ("вигнуті" обриси об'єктів, і т.д.), перейдіть до третього кроку. Для видалення нерівностей, обумовлених фактурою або текстурою об'єктів, перейдіть до кроку 6.
3
Приступите до виправлення нерівностей, що виникли в результаті оптичних спотворень. Виберіть пункти Filter, Distort і "Lens Correction ..." в головному меню. У діалозі активуйте опції Preview і Show Grid. Натисніть кнопку Zoom Tool і встановіть зручний масштаб перегляду результуючого зображення.
4
Заберіть перспективні і нелінійні нерівності . Змінюйте параметри Remove Distortion, Horizontal Perspective і Vertical Perspective у вікні фільтра Lens Correction. Орієнтуйтеся на горизонтальні і вертикальні лінії сітки, виведені після включення опції Show Grid. Загальний нахил зображення, якщо він є, приберіть за допомогою зміни параметра Angle.
5
Застосуйте фільтр. Натисніть кнопку OK в поточному діалозі. При необхідності (виникненні напівпрозорих областей по краях) зробіть кадрування зображення інструментом Crop Tool.
6
Великі нерівності і спотворення фону приберіть інструментом Patch. Будь-яким зручним способом створіть область виділення навколо корректируемого фрагмента. Активуйте Patch Tool (виділення можна створити також і цим інструментом). Захопіть виділену область мишею і перенесіть її на місце зображення, що має фон, схожий з тим, який присутній навколо нерівності .
7
Дрібні нерівності прибирайте інструментами Clone Stamp і Healing Brush. Принцип їх дії однаковий. Після активації виберіть відповідну кисть, задавши параметри жорсткості та прозорості. Потім вкажіть вихідне розташування зразка фону, якшо мишею по зображенню, утримуючи Alt. Потім просто проводите пензлем по потрібних місцях.
8
Збережіть оброблене зображення. В меню File виберіть "Save As ..." або натисніть Ctrl + Shift + S. Вкажіть директорію, формат і ім'я файлу. Натисніть «Зберегти».