Як намалювати площину.

При створенні колажів нерідко виникає необхідність намалювати плоску поверхню. Якщо текстура і розмір такої площини не мають особливого значення для кінцевого результату, поверхня позначиться, якщо відкинути на неї тіні від об'єктів. Площина , забарвлену в певний колір і обтягнуту текстурою, можна створити за допомогою інструментів заливки і трансформації програми Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop.
Інструкція
1
Для позначення площині за допомогою тіні завантажте в Photoshop файл з предметом, який буде відкидати цю тінь, застосувавши опцію Open меню File. Якщо ви маєте справу з об'єктом на прозорому тлі, виділіть його, клацнувши при клавіші Ctrl по піктограмі шару. Предмет, що знаходиться на кольоровому фоні, можна виділити інструментом Lasso або Magic Wand.
2
Поєднанням Ctrl + Shift + N вставте в документ шар, на якому буде розташовуватися тінь. Заповніть виділення темним кольором, включивши для цього інструмент Paint Bucket. За допомогою клавіш Ctrl + D приберіть виділення. Застосувавши опцію Gaussian Blur групи Blur меню Filter, злегка размойте краю створеної заготовки.
3
Деформуйте отриману тінь за допомогою опції Distort групи Transform меню Edit. Перетягніть мишкою вузлові точки рамки так, щоб тінь від предмета виявилася лежить на площині. Ступінь і напрям деформації темного силуету залежать від ступеня освітленості об'єкта, відкидає тінь, і кута, під яким на нього падає світло.
4
Відрегулювавши в палітрі шарів параметр Opacity, зробіть тінь прозорою. Якщо ви працювали з картинкою на кольоровому фоні, увімкніть інструмент Eraser і зітріть зайві фрагменти темного шару, що накладаються на об'єкт.
5
Якщо вам потрібна площину без предметів, клавішами Ctrl + N створіть документ з прозорим фоном і залийте його кольором. Якщо потрібно, додайте на картинку текстуру за допомогою фільтра Textutizer, настройки якого відкриваються опцією з групи Texture меню Filter.
6
Розгорніть заготовку під потрібним кутом, застосувавши опцію Perspective групи Transform. Якщо текстура на нижній частині зображення виявилася розтягнута при трансформації, скоротіть висоту картинки.
7
При необхідності можна надати намальованою площині додаткову реалістичність, змінивши глибину різкості на зображенні за допомогою градієнтної карти і фільтра Lens Blur. Для цього додайте в документ шар, на якому буде знаходитися карта глибини.
8
Застосувавши інструмент Gradient, залийте шар лінійним градієнтом від чорного до білого. Ділянки площини, відповідні чорній зоні карти, збережуть вихідну різкість, фрагменти, що потрапили в білу область, стануть розмитими.
9
Виділіть весь вміст шару з градієнтом і скопіюйте його клавішами Ctrl + C. Перейдіть до шару з площиною і відкрийте палітру Channels. Кнопкою Create a new channel додайте новий канал і вставте в нього скопійоване карту клавішами Ctrl + V. Вимкніть градієнт в палітрі шарів опцією Hide Layers меню Layer.
10
Змініть глибину різкості картинки, відкривши настройки фільтра опцією Lens Blur групи Blur меню Filter. В панелі Depth Map вкажіть канал з картою глибини різкості. За замовчуванням він іменується "Alpha1".
11
Якщо ви збираєтеся використовувати намальовану площину в колажі, збережіть її опцією Save меню File в формат psd. Ви зможете використовувати шар з картою глибини різкості при отрисовке такий же карти для вставлених на площину об'єктів.