Як знайти планети на небі. Які планети видно не озброєним оком.

На небі неозброєним оком видно п'ять планет - Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн. Іноді вони пропадають, і щоб їх спостерігати, потрібно використовувати біноклі або навіть телескопи. Проте, періоди, коли їх видно, досить часті і тривалі. Потрібно лише знати, в якій частині неба вони знаходяться, і їх відмітні ознаки.
Вам знадобиться
  • Можна використовувати бінокль або телескоп.
Інструкція
1
П'ять планет відкрили ще в стародавні часи, коли не було телескопів. Характер їх переміщень по небосхилу різниться від переміщення зірок. На основі цього люди відокремили планети від мільйонів звезд.Разлічают внутрішні і зовнішні планети. Меркурій і Венера перебувають ближче до Сонця, ніж Земля. Їх розташування на небі сном небосхилі завжди близько до горизонту. Відповідно ці дві планети називають внутрішніми планетамі.Также Меркурій і Венера ніби слідують за сонцем. Проте вони видні неозброєним оком в моменти максимального елонгації, тобто під час максимального кутового відстані від Солнца.Еті планети можна помітити в сутінки, невдовзі після заходу сонця або в досвітні години. Венера набагато крупніше Меркурія, набагато яскравіше, і її легше помітити. Коли Венера з'являється на небі , то по яскравості з нею не зрівняється жодна зірка. Венера світить білим світлом. Якщо уважно до неї придивитися, наприклад, за допомогою бінокля або телескопа, то можна помітити, що вона має різні фази, на зразок Місяця. Венеру можна спостерігати у вигляді серпа, спадної або зростаючій. На початку 2011 року Венера була видна близько трьох годин перед світанком. Знову спостерігати неозброєним оком її можна буде з кінця жовтня. Вона буде видна ввечері, на південному заході в сузір'ї Терезів. Ближче до кінця року будуть зростати її яскравість і тривалість видимості. Меркурій в основному видно під час сутінків, його досить важко виявити. За цей древні називали його богом сутінків. У 2011 році його можна буде побачити з кінця серпня приблизно протягом місяця. Планета спочатку буде видна в ранкові години в сузір'ї Рака, а потім перейде в сузір'я Лева.
2
До зовнішніх планет відносяться, відповідно, Марс, Юпітер і Сатурн. Їх найкраще спостерігати в моменти протистояння, тобто тоді, коли Земля опиняється на одній прямій між планетою і Сонцем. Залишатися на небі вони можуть всю ночь.Во час максимальної яскравості Марса (-2,91m) ця планета поступається лише Венері (-4m) і Юпітеру (? 2,94 m). Увечері та вранці Марс видно як червоно-помаранчева «зірка», а в середині ночі змінює світло на жовтий. У 2011 році Марс з'явиться на небі влітку і знову зникне в кінці листопада. В серпні планету можна буде побачити в сузір'ї Близнюків, а до вересня вона перейде в сузір'я Рака.Юпітер часто видно на небі як одна з найяскравіших зірок. Незважаючи на це, цікаво поспостерігати за ним за допомогою бінокля або телескопа. В цьому випадку стають видні диск, навколишній планету, і чотири найбільших супутника. Планета з'явиться в червні 2011 в східній частині неба. Юпітер буде наближатися до Сонця, поступово втрачаючи яскравість. Ближче до осені його яскравість почне знову зростати. Наприкінці жовтня Юпітер увійде в протистояння. Відповідно, осінні місяці і грудень - найкращий час для спостережень за планетой.С середини квітня і до початку червня Сатурн є єдиною планетою, яку можна спостерігати неозброєним оком. Наступним сприятливим періодом для спостережень за Сатурном стане листопад. Ця планета неквапливо пересувається по небосхилу і знаходитиметься весь рік в сузір'ї Діви.
Корисна порада
Нічне небо краще спостерігати за межею міста.
Астрономічні спостереження - надзвичайно цікаве заняття. Одним з найяскравіших небесних тел, доступних для спостереження астронома-любителя, є Венера. Як виявити цю планету на небосхилі?
Інструкція
1
Озбройтеся телескопом. Венера виглядає на небосхилі як яскрава зірка, її можна помітити й неозброєним оком, але для наукових досліджень техніка просто необхідна.
2
Венера обертається навколо Сонця швидше Землі, тому її можна спостерігати 2 рази на добу. Вирушайте на точку спостережень або вранці, або ввечері. Увечері Венеру слід шукати на заході, а перед сходом Сонця - в східній стороні.
3
Встановіть телескоп і зробіть потрібні обчислення. Вам потрібно зрозуміти, яка в даний момент площину екліптики. Так називається шлях, по якому рухається Сонце по небесному склепіння. Венеру, як і більшість інших астрономічних тіл, найкраще спостерігати в період подовження, тобто в той час, коли планета перебуває найбільш далеко від Сонця. Максимальний кут між Венерою і денним світилом ніколи не перевищує 47 градусів. Днем цікавить нас планета не може бути видима через фонового сонячного освітлення. Ми зможемо помітити її тільки тоді, коли вона відхилиться від Сонця не менше ніж на п'ять градусів.
4
Розрахуйте ідеальний час для спостереження. Венера буде помітна за 20 хвилин до сходу Сонця і через 20 хвилин після заходу. Найкраще спостерігати появу її на небосхилі в день літнього та зимового сонцестояння, тобто в період найбільшого удліненія.Каждие сім місяців ця планета перетворюється в найяскравіший об'єкт вечірнього неба. В цей час вона світиться в 20 разів яскравіше Сиріуса - найбільшої зірки північного неба. Венеру не даремно називають «Вечірньої зіркою». А ось розглянути, що відбувається на її поверхні, не вдасться навіть у найпотужніший телескоп через щільний атмосферного шару і важких хмар. Тільки недавно з допомогою космічних апаратів вчені проникли в таємницю поверхні загадкової планети. А ще вона вважається покровителькою закоханих, бо названа в честь богині любові.