Як намалювати пам'ятник.

Пам'ятником може називатися статуя, бюст, скульптурна група, рельєф, колона, обеліск, тріумфальна арка, які призначені для увічнення людей, подій та інших персонажів (історичних, літературних або кінематографічних). Якщо ви вирішите намалювати пам'ятник у вигляді статуї, що зображає поета, вченого, полководця, видатного державного діяча або іншу знамениту особистість, ви повинні володіти графічною технікою і вміти зображувати людську фігуру.
Вам знадобиться
  • - папір для малювання;
  • - прості олівці;
  • - кольорові олівці, вугілля, сангіна.
  • - акварельні фарби.
Інструкція
1
Оберіть пам'ятник, який ви хочете намалювати. Знайдіть відповідний ракурс, з якого буде видно і статую, і навколишній її простір. Якщо у вас немає можливості малювати з натури, зробіть кілька фотографій з різних місць, щоб удома ви змогли працювати, дивлячись на знімки.
2
Візьміть аркуш паперу і закріпіть його на робочому місці (планшеті, мольберті або столі). Спочатку зробіть попередній ескіз малюнка на невеликому аркуші паперу. Знайдіть правильну композицію, центром якої буде сам пам'ятник, а на другому плані розмістіть дерева або елементи архітектури. Якщо зроблений ескіз вас влаштовує, переходите до чистового варіанту картини.
3
Візьміть простий олівець середньої м'якості і намітьте на аркуші фігуру. Тонкими лініями позначте його висоту і ширину. Проведіть вертикальну лінію, яка буде центром фігури. Тонкими штрихами намітьте контури статуї і постаменту. При побудові рисунка ви повинні дотримуватися той же принцип, що і при малюванні людини. Спочатку розділіть осьову лінію на частини, позначивши ноги, тулуб, шию і голову. Потім більш детально промальовувати кожну частину тіла. Врахуйте, що контур фігури буде жорстким і чітким, адже ви малюєте зображення людини в камені. Не забудьте показати другий план. Зображення пам'ятника має бути пропорційно розміру аркуша і розміщеним на другому плані деревах і архітектурним елементам.
4
Після того як ви зробили малюнок олівцем, переходьте до розфарбовування малюнка. Можете скористатися змішаної технікою, виконавши сам пам'ятник у графічній техніці (простими і кольоровими олівцями, сангиной, вугіллям), а другий план показати в акварельного обробці. У роботі над пам'ятником спочатку покрийте кольором світлі місця і поступово переходите до тіньовій стороні, виявляючи обсяг монумента. Після того як ви розфарбували перший план, приступайте до другого. Не забудьте, що другий план повинен бути менш насиченим за кольором і розмитим. Після закінчення роботи дайте папері висохнути.