Як обробити рану собаці. Як обробити звезені рану собаці.

Якщо вихованець отримав поранення, хороший господар повинен показати його ветеринару. Проте в деяких випадках при легких травмах можна обійтися і своїми силами. Якщо ж рана велика, то собаці слід надати першу допомогу ще до поїздки.
Вам знадобиться
  • - перев'язувальні матеріали;
  • - джгут;
  • - кип'ячена вода;
  • - перекис водню або марганцівка;
  • - зеленка або йод.
Інструкція
1
Кровотеча буває різним, і від їх інтенсивності залежить спосіб зупинки крові. На морді, пальцях, кистях лап немає великих вен і артерій, пошкодження яких могло б загрожувати життю тварини, тому зупинити кров допоможе звичайна пов'язка. Якщо ж пошкоджені великі судини, тугим бинтування тут не обійтися, необхідно накласти собаці джгут (що не відміняє бинтування самої рани). Влітку джгут можна накладати на півтори години, взимку - на три з половиною. Цього часу має бути достатньо для того, щоб встигнути до ветеринара.
2
Якщо кровотеча несуттєво, чи ви зуміли його зупинити самостійно, приступайте до подальшої обробки. Акуратно збрийте шерсть навколо травмованого місця. Зробити це потрібно для того, щоб волоски не потрапили у відкриту рану і не викликали інфекцію і нагноєння.
3
Промийте рану теплою кип'яченою водою, особливо якщо в неї потрапив бруд, осколки, земля, гілки. Потім рану слід промити розчином перекису водню або слабким розчином перманганату калію (марганцівкою) ніжно-рожевого кольору.
4
Змастіть краї рани йодом або зеленкою. При цьому пам'ятайте, що піддаватися обробці повинна лише шкіра навколо рани, але ніяк не сама пошкоджена поверхня.
5
Накладіть на рану стерильну марлеву серветку і перебінтуйте. Для надійності пов'язку можна закріпити спеціальним сітчастим бинтом.
Корисна порада
Пам'ятайте, що, якщо у вас не виходить зупинити кровотечу, або воно поновлюється, собаку необхідно показати ветеринарному лікарю. Зробити це також слід і в тих випадках, якщо рана занадто велика, і краю доведеться зашивати, якщо пошкоджені не тільки шкірні покриви, а й сухожилля, м'язи. Якщо рана невелика, але знаходиться в небезпечній близькості від життєво важливих внутрішніх органів - це також привід показати тварину лікаря.