Як не боятися робити зуби.

Страх перед лікуванням зубів або, як його ще називають дентофобія, має різні причини і розмах. З ним необхідно боротися, адже відвідування стоматолога неминуче в будь-якому випадку, а постійне відкладання лікування може призвести до серйозних наслідків.
Інструкція
1
Для початку спробуйте розібратися в причині вашого страху. Найпоширенішою з них є біль під час лікування. Цей страх може бути викликаний невдалим давнім досвідом, розповідями оточуючих людей або батьків, які лякають своїх чад жахливим стоматологом і бормашиною, яка чекає кожного, хто не чистить зуби . Іноді зубний біль може асоціюватися з болем при їх лікуванні. Часом такий переляк може стати панічним або взагалі перетворитися на фобію.
2
Для вирішення даної проблеми в даний час придумано безліч анестетиків, які роблять процедури свердління й видалення абсолютно безболісними. Якщо вас турбує сам укол, можна попросити попередньо знеболити ясна аплікаційної анестезією, після якої ви його не відчуєте. Підготуйте себе до того, що неприємні відчуття ви все ж відчуєте, але от болю не буде точно. Пам'ятайте, чим більше ви затягуєте з лікуванням, тим довше стоматолог буде працювати над вашим хворим зубом.
3
Знайдіть хорошого лікаря, адже від його вміння і чарівності теж багато що залежить. Поцікавтеся у своїх знайомих про відомі їм стоматологів. Професіонал своєї справи може допомогти вам у перемозі над своїми страхами.
4
Почніть із звичайною консультації. Поки зуб не болить, прийдіть в перший раз на стандартний огляд, під час якого попросіть стоматолога розповісти вам про необхідне лікування, способах і ефективності знеболювання і про інші важливі моменти. Поділіться з ним своїм страхом, можливо, разом ви придумаєте спосіб притупити його.
5
Якщо ви соромитеся своїх запущених зубів і не хочете чути закиди з боку лікаря, не переживайте - за своє навчання і кар'єру стоматолог бачить велику кількість жахливих картин. Краще подумайте про те, що після лікування ваші зуби будуть цілі і красиві.
6
Пам'ятайте, щоб перемогти свої страхи, потрібно пережити страшну вас ситуацію. З першим же вилікуваним зубом боязнь стоматологічних процедур почне проходити. Радість від відвідування лікаря, звичайно, у вас навряд чи з'явиться, але от фобії не буде точно.