Як оформити клумбу на дачі. побудувати клумбу під квіти.

Квіткова клумба - це не тільки головна прикраса дачної ділянки, а й об'єкт гордості його господаря. Змішана строката маса квітів і рослин різної висоти, посаджених як попало, навряд чи може викликати у когось приємні емоції. Тому в оформленні клумби необхідно дотримуватися деяких правил.
Інструкція
1
При виборі рослин для оформлення клумби обов'язково враховуйте місцевий клімат. Бурачок, кларкия, годецію, шток-троянда, наперстянка, дельфініум, єрика - абсолютно не бояться холоду. А ось такі рослини, як фіалка, фуксія, пеларгонія, майорець, левиний зів, дурман, пальма і канна, люблять тепло.
2
Якщо ви вирішили створити на своїй ділянці строкату квіткову клумбу , висаджуйте рослини смугами, чергуючи рослини яскравих кольорів з рослинами, що мають менш помітні відтінки.
3
У центрі клумби розташовуйте росліші рослини. До країв квітника висота їх повинна плавно зменшуватися. Оригінальним рішенням буде посадити в центрі клумби невеликий чагарник або деревце. Якщо клумба примикає до дачного будиночка, найвищі рослини розмістіть біля його стіни.
4
Підбирайте рослини для оформлення клумби на дачі за термінами їх цвітіння. Вирішіть, чого вам більше хочеться: щоб вся ваша клумба цвіла одночасно або ж, щоб вона радувала вас своєю красою цілий сезон.
5
При оформленні килимовій клумби, квіти на якій ростуть одночасно і нагадують своєрідний килим, для досягнення найкращого результату рослини слід садити якомога ближче один до одного. Квітники такого типу ефектніше виглядають на височинах і схилах.
6
Оформлення країв клумби - процес не менш цікавий, ніж створення самого квітника. Спершу виройте навколо квіткової композиції неглибоку канавку. Потім засипте її піском, щебенем або битою черепицею.
7
Кордон підкреслює красу клумби, робить її завершеною і не дає квітам розростися за її межі. Дуже цікаво виглядають декоративні кордону квітника, що представляють собою цеглу, вкопані таким чином, що їхні прямі кути утворюють зубчасте обрамлення. В якості огорожі ви також можете використовувати дерев'яні чурбачки бажаного розміру, вкопані впритул один до одного, або невелику тин, виготовлену з вербових гілок.
Професіоналам в області ландшафту відомо чимало секретів для оформлення квітника. Адже облаштувати його так, щоб він поєднував у собі закони естетики і особливості вирощування кожного виду рослини - це мистецтво.

Планування квітника

Для будь-якого квітника дуже важливі рослини з гарними декоративними листям. Завдяки тому, що вони зберігають свій вигляд протягом усього сезону, їх застосовують для прикраси клумб в той час, коли в пишному цвітінні утворюються проміжки. Не варто боятися поєднувати листя найрізноманітнішої форми, порізані і ажурні з великими і щільними. Наприклад, добре виглядає поєднання астильби і хости. По краях найчастіше квітник оформляють низькорослими або почвопокровними рослинами з досить непримітними квітами. Цікаво виглядають подібні квітники, коли вони обрамляють краю газону. Завдяки тому, що відбувається поступовий плавний перехід від газонної трави до краю квітника, виглядає все дуже гармонійно. Для цього відмінно підійдуть такі рослини, як гейхера, низькорослі сорти герані, спірея карликова і другіе.Планіруя квітник, не намагайтеся вмістити на ньому дуже багато рослин. Набагато більше значення має їх правильне поєднання. Необхідно враховувати їх забарвлення, термін цвітіння і умови вирощування так, щоб підкреслити достоїнства кожного з ніх.Начіная складати план квітника, в першу чергу, визначте основні рослини. Вони завжди найбільш декоративні й найчастіше самі великі, але їх не повинно бути більше 3-4 видів. Далі слід визначити їх місце розташування - вони можуть перебувати поруч або окремо в декількох частинах клумби. Тільки після цього можна приступити до підбору інших рослин, враховуючи при цьому розміри і забарвлення квітів, які є основою квітника. Завдяки цьому головні рослини, вигідно обрамлені іншими, завжди залишаться в центрі вніманія.Яркіе фарби безсумнівно радують око. Але майте на увазі, що оцінити красу квітника, оформленого в яскравих соковитих тонах, набагато легше, якщо влаштувати поряд з ним нейтральний зелений куточок. Це може бути зелена огорожа, красиво підстрижений кущ самшиту або белоцветковая рози.Еслі ви прихильник мінімалізму і вишуканості, тоді вибирайте монохромний квітник. У ньому можна поєднувати рослини з суцвіттями найрізноманітнішої форми, а переходи між відтінками краще зробити якомога м'якше і делікатніше.

Секрети оформлення квітника

Велика частина красиво квітучих рослин, навіть якщо це багаторічники, вимагає періодичного оновлення посадок приблизно кожні 2-4 роки. В іншому випадку квіти починають втрачати вою декоративність і привабливість. Але існують також і рослини, здатні перебувати на одному місці десятиліттями, не потребуючи пересадки. Вони дозволять значно полегшити догляд за квітником, до них можна віднести півонія, морозник, хоста, волжанка, роджерсия, лилейник. Найчастіше, недосвідчені квітникарі роблять помилку, саджаючи багаторічні рослини, дуже близько один до одного. Такий квітник буде виглядати привабливо тільки на перший рік посадки, але вже на наступний сезон квітам буде тісно. Намагайтеся розміщувати рослини на просторих клумбах, залишаючи між ними проміжки. Це дозволить квітнику протягом 3-4 років радувати вас своєю красою, не вимагаючи пересадкі.Почва на ділянці дуже рідко буває ідеальною, тому, щоб уникнути вкладення чималих коштів на поліпшення її якостей, можна підібрати рослини, враховуючи їх природну схильність до тих чи інших грунтам. Наприклад, є рослини, які віддають перевагу рости на болотистих або сухих ґрунтах. Так, юка і гаура люблять сухі грунту, а ірис і посконник, навпаки, глинисті і сирие.Также немаловажно враховувати те, що близько розташовані рослини конкурують один з одним за вологу, поживні речовини і сонячне світло. Тому, потрібно подумати про те, щоб всі вони перебували в рівних умовах, а життєстійкість їх була приблизно однаковою, інакше більш сильні рослини поступово почнуть пригнічувати слабких. Не забувайте регулярно видаляти зів'ялі квітконоси, особливо це стосується флоксів і аквілегіі. По-перше, це погіршує цвітіння, а по-друге, сіянці, що з'явилися в результаті самосіву, найчастіше не мають якостей, притаманних материнському рослині. Однак, як і всі вихідні види, вони більш життєздатні і з часом можуть витіснити гібридні види.