Як визначити жорсткий диск.

Жорсткий диск , або вінчестер, є основним пристроєм для зберігання інформації в системному блоці. Від його характеристик в чималому ступені залежить швидкодія комп'ютера і збереження даних.
Інструкція
1
Визначити тип і характеристики жорсткого диск а можна шляхом зовнішнього огляду. На наклейці вгорі вказані модель і виробник устаткування, а також кількість головок і циліндрів.
2
Якщо жорсткий диск вже встановлений в системний блок, і вам не хочеться витягати його звідти, спробуйте отримати інформацію з BIOS. Перезавантажте комп'ютер і натисніть клавішу Pause/Break, коли на екрані з'явиться інформація про пристрої комп'ютера. Для продовження виведення використовуйте Enter. Натискайте по черзі ці клавіші, поки не дійде черга до жорсткого диск а.
3
Є інший спосіб. Після початкового завантаження дочекайтеся появи на екрані рядка-запрошення приблизно такого виду: "Press Delete to setup". Замість Delete розробник BIOS може вказати іншу клавішу, зазвичай одну з функціональних. Натисніть цю клавішу, щоб зайти в меню установок BIOS. Знайдіть в пунктах меню інформацію про пристрої IDE, SCSI або SATA, залежно від того, який інтерфейс використовується в вашому системному блоці.
4
Отримати дані про жорсткий диск е можна засобами Windows. Викличте рядок запуску програм гарячими клавішами Win + R або виберіть опцію «Виконати» з меню «Пуск». Введіть команду msconfig. У вікні налаштування системи перейдіть у вкладку «Сервіс», знайдіть пункт «Відомості про систему» і натисніть кнопку «Запустити». У списку «Відомості про систему» розкрийте вузол «Сховище» і клацніть по пункту «Диски».
5
Якщо фізичний диск розбитий на логічні томи, то ви побачите два пункти «Диски». В одному міститимуться відомості про логічні диск ах, в іншому - про фізичних пристроях, тобто повний опис їх властивостей: серійний номер, розмір кластера, кількість циліндрів, секторів, треків і логічних розділів.
6
Визначити характеристики пристроїв, в тому числі, і жорсткого диск а, можна за допомогою сторонніх програм. Одна з них - PC Wizard - доступна для безкоштовного скачування на сайті розробника. Скачайте і встановіть програму. Після запуску натисніть на кнопку «Залізо» і в списку «Елемент» клацніть по іконці «Диск».