Як обшивати будинок сайдингом. Як порахувати сайдинг на обшивку будинку.

Сайдинг використовується в якості захисного і декоративного матеріалу при обробці нових і облицюванні старих будинків . Переваг у цього матеріалу багато: він не схильний до гниття, розтріскування, добре миється, стійкий до перепадів температур і т.п. Але щоб будинок, оброблений сайдингом, завжди мав презентабельний вигляд, при монтажі панелей треба дотримуватися певні умови.
Вам знадобиться
  • - сайдинг;
  • - кріплення;
  • - будівельні інструменти.
Інструкція
1
Визначте, яку суму ви готові витратити на обробку, так як сайдинг відрізняється між собою за ціною і якістю. Потім подумайте над матеріалом для обрешітки. Це можуть бути металеві профілі або дерев'яні бруски. Якщо хочете використовувати останні, - заздалегідь обробіть їх спеціальними захисними складами від паразитів, цвілі, зайвої вологості. Кріплення вибирайте в залежності від того, з чого побудований будинок. Наприклад, для цегли підійдуть дюбеля швидкого монтажу, а якщо житло побудовано з дерева, піноблоків, газобетону - саморізи по дереву, цвяхи і т.д.
2
Перед монтажем обрешітки на стінах, за допомогою будівельного схилу або трасуючого шнура, зробіть спеціальну розмітку. Потім встановіть кутові профілі, а між ними натягніть нитку з інтервалом 150 см і по ній виставте інші профілю. Крок обрешітки регулюйте в залежності від відстаней між отворами для кріплення в сайдинге. Окремо встановіть рейки навколо отворів, вікон, дверей.
3
Обшивку почніть з фіксації стартового профілю в місцях посиленого навантаження (двері, ворота тощо). До нього прикріпіть першу панель. До неї за допомогою замкового з'єднання другу і так далі, ряд за рядом.
4
Для монтажу сайдингу навколо вікон вам буде потрібно J-профіль. Його встановіть по периметру отвору, знизу і зверху прокладете кромку, а вже потім прибийте панелі. Для обробки та оформлення кутових стиків скористайтеся спеціальними елементами: зовнішнім і внутрішнім кутами. А з фінішною рейкою (встановлюється над карнизом) обшивка буде виглядати акуратною і завершеною.
5
Пам'ятайте, при монтажі необхідно залишати невеликий зазор (близько 1,5 мм) між капелюшком шурупа і сайдінгової панеллю, а так само між самими панелями (влітку - 4,5 мм, взимку до 9 мм). Це запобіжить перекіс обшивки при зміні температури. Крім того, намагайтеся цвяхи забивати в середину кріпильного отвору, щоб не зламати панель. Крок між кріпленням повинен становити в середньому 30-40 см.
Зверніть увагу
Врахуйте, що всі отвори, вирізаються в сайдинге, повинні бути більше перешкод (труб, наличників, віконниць і т.п.) на 5-6 мм. Це потрібно для нормального розширення панелей.
Корисна порада
Простір між стіною і латами можна заповнити утеплітелем.Перед монтажем панелі повинні полежати на вулиці 2-3 години.