Як почати казку.

Казкотерапія - звучить дуже по-сучасному. Однак цей напрямок психотерапії аж ніяк не нове. Здавна людство розповідає своїм нащадкам казки, прагнучи не тільки розважити дитя або заспокоїти на сон грядущий, а й навчити цінним речам - наприклад, відрізняти добре від поганого. Інформація, подана у формі захоплюючої історії, засвоюється легше, а, отже, за допомогою казки дитині легше прищепити якісь навички та допомогти впоратися зі складними ситуаціями. А тому психологи настійно рекомендують батькам складати і розповідати своїм чадам казки.
Інструкція
1
Почніть здалеку. Традиційно використовуються фрази, що позначають час: «давним-давно», «за часів Царя Гороха», «в давнину», «минулого року», «такого-то числа і такого-то року» і так далі.
2
Позначте місце, де будуть відбуватися події. У класичних казках це звучить так: «в деякому царстві-державі», «в тридесятому царстві», «в одному лісі». Але ніщо не заважає вам придумати щось своє, особливо якщо казка лікувальна і покликана допомогти малюкові впоратися з якоюсь проблемою. Ви можете вибрати місцем подій своєї історії школу («Одного разу в одній школі міста N-ска сталася дивна історія»), село, дитячий майданчик або дитячий садок.
3
Придумайте головного героя. Ваше завдання - зробити його схожим на вашого малюка. Нехай він любить речі, до яких небайдуже ваше чадо, має схожі з його звички, захоплення. Але не варто повністю копіювати своє дитя в герої історії. Зробіть персонажа казковим, цікавим, кумедним, чарівним, що викликають найгарячіші симпатії і бажання опинитися на його місці.
4
Позначте проблему. Нехай символічно (ні в якому разі не напряму!) Вона відображає ситуацію, в яку потрапив ваша дитина і з якою ви хочете навчити його справлятися за допомогою казки. Змініть ситуацію так, щоб вона лише вгадувалася, зробіть її по-справжньому казковою, чарівної, але цілком впізнаваною. Однак не применшуйте труднощі, з якими зіткнувся головний герой.
5
Придумайте продовження історії. Тут ви можете ввести в гру антигероя/героїв, які посилять проблему, або ж обійтися без них. Головне: позначена в минулому пункті проблема повинна бути посилена максимально, доведена до абсурду. Розвивайте історію так, щоб стало зрозуміло - герой просто не може не вжити щось стосовно проблеми.
6
Разом з героєм вирішите його казкову проблему. Тут про вас буде потрібно певна тонкість. Ви повинні провести героя казки по пригодах до вирішення проблеми так, щоб дитина побачила вихід зі своєї власної - тієї, під яку і вигадувалася казка. Нехай в процесі герой проявляє свої кращі якості, задіює різноманітні ресурси, стаючи попутно сильніше, розумнішими, добрішими, героїчна. Більше спецефектів і драми!
7
Виведіть свого героя з усіх пригод безумовним переможцем. Порадійте разом з малюком його удачі і хоробрості, а потім придумайте, чому навчила персонажа казки ця історія, як він надалі поводитиметься, потрапивши в схожу ситуацію.