Як не образити друга.

Навіть близькі друзі погано переносять критику, байдужість, неувага. Особливо легко образити друга незначним зауваженням, що стосуються оцінки його особистості, смаку, вчинків.
Інструкція
1
Контролюйте себе, свої слова, жарти. Незначні причіпки або жартівливі зауваження можуть погано сприйматися людиною, якщо вони висловлені в недоречне час, в образливій формі або зачіпають самолюбство. Безумовно, повністю відмовлятися від критики не варто. Якщо вас просять об'єктивно дати оцінку, просто зробіть це в максимально тактовної формі.
2
Будьте щирі і відкриті по відношенню до друзів. Щоб людина сприймав вас, прислухався до вас, адекватно реагував на будь-які ваші висловлювання, намагайтеся підкреслювати своє ставлення до нього. Приміром, якщо ви хочете повідомити що-небудь своєму другові, почніть з фрази: «Я думав про тебе весь день і дійшов висновку ...» або «Мені важливо, що ти мені подзвонив ...». Цим ви зайвий раз підкреслите особисте ставлення до людини, а в разі невдоволення пом'якшите свої слова.
3
Намагайтеся бути тактовні і акуратні в оцінці характеру і зовнішності друзів і близьких. Навіть якщо вас попросили говорити відверто, не поспішайте висловлювати все, що ви думаєте. У більшості випадків друг просто потребує слів підтримки, аж ніяк не в жорсткій критиці.
4
Не забувайте звертатися до одного, якщо вам потрібна оцінка, допомога чи порада. На то ви і зважаєте друзями, щоб бути один для друга надійною опорою і підтримкою в будь-якій ситуації.
5
Ображає тривале мовчання, ігнорування і неувага від близького друга . Якщо вам раптом захотілося взяти паузу в спілкуванні, побути одному, чесно скажіть своєму другові про це. Він не буде попусту перебувати в невіданні і подиві і не буде приставати до вас, коли вам це не потрібно.
6
Пам'ятайте, що в дружбі важлива увага до дрібниць. Не забувайте про прохання, обіцянки, святкові дати, спільні плани. Так ваша дружба тільки зміцніє. Будьте терплячі з оточуючими людьми, поблажливі до їх недоліків, добрі і дбайливі.