Як накреслити прямий кут. Як побудувати паралельні прямі на великій площі.

Накреслити прямий кут здається простим, якщо під рукою є технічні пристосування. А якщо ні? Або вам необхідно побудувати прямий кут на великій площі, наприклад, ділянці землі. І скільки існує способів побудувати прямий кут?
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - креслярський трикутник;
  • - олівець;
  • - циркуль;
  • - мотузка;
  • - вантаж.
Інструкція
1
Спосіб перший - за допомогою лінійки, олівця і транспортира. Накресліть за допомогою лінійки пряму. Відзначте на ній крапку. Зіставте точку з серединою транспортира. Знайдіть на шкалі транспортира позначку 90о і позначте її точкою. Проведіть лінію через дві точки. Дві прямі лінії перетинаються один з одним під прямим кутом.
2
Спосіб другий - за допомогою лінійки-тре кут ьніка і олівця. Один кут у тре кут ьніка прямий . Прикладіть його однією стороною до лінії, від якої необхідно побудувати прямий кут. По перпендикулярній стороні тре кут ьніка від лінії накресліть відрізок. Кут між відрізком і лінією буде прямим. Або просто обведіть прямий кут тре кут ьніка олівцем на папері.
3
Спосіб третій - за допомогою прямо кут ьного предмета. Так само, як і креслярський тре кут ьнік, ви можете використовувати будь-який предмет, кути якого прямі. Наприклад, книгу, папку, коробку.
4
Спосіб четвертий - за допомогою лінійки і олівця. З точки А відкладіть два відрізки АВ і АС однієї довжини під гострим кутом один до одного. З'єднайте їх кінці - у вас вийде рівнобедрений тре кут ьнік. Знайдіть середину його заснування D і з'єднайте з вершиною A. Відрізок АD є медіаною, бісектрисою, висотою, тобто перпендикулярний основи ВС.
5
Спосіб п'ятий - за допомогою лінійки, олівця і циркуля. В геометрії вписаний кут, що спирається на діаметр - прямий . Накресліть циркулем коло. Проведіть діаметр через її центр. Відзначте довільну точку на колі і з'єднайте її з кінцями діаметру відрізками. Кут, утворений відрізками - прямий .
6
Спосіб шостий - інший варіант побудови прямого кута за допомогою циркуля і лінійки. Накресліть дві довільних окружності так, щоб вони перетиналися один з одним у двох точках. З'єднайте ці точки відрізком RR '. Потім проведіть через центри кіл пряму. Відрізок і пряма перетинаються під кутом 90о.
7
Спосіб сьомий - якщо вам треба побудувати перпендикуляр на вертикальній поверхні, наприклад стіні, скористайтеся схилом. До одного кінця мотузки прив'яжіть вантаж. Тепер, якщо ви тримаєте за інший кінець, мотузка буде натягнута під кутом 90о до горизонталі. Наблизивши схил до стіни, накресліть уздовж мотузки пряму лінію. Кут між лінією і підлогою буде прямим, якщо підлога у вас горизонтален.
8
Спосіб восьмий - за допомогою мотузки з зав'язаними через 12 рівних проміжків вузликами і теореми Піфагора. Цей спосіб використовували стародавні єгиптяни. Якщо натягнути цю мотузку так, щоб вона утворила тре кут ьнік зі сторонами в 3, 4 і 5 проміжків, кут навпроти довгої сторони буде прямим. За теоремою Піфагора: 3 ^ 2 + 4 ^ 2 = 5 ^ 2. Значить, тре кут ьнік - прямо кут ьний.
Більшість людей пам'ятає про те, що таке прямий кут з обов'язкового шкільного курсу геометрії. Навіть якщо ви добре пам'ятаєте визначення, накреслити його не завжди просто. Однак є маса легких способів побудови прямого кута.
Вам знадобиться
  • креслярський трикутник, аркуш паперу, олівець
Інструкція
1
Насамперед, потрібно звернутися до визначення прямого кута. Отже, це кут в дев'яносто градусів, утворений двома перпендикулярними прямими. Ще одне пояснення свідчить, що прямий кут являє собою половину розгорнутого кута. Найпростіше накреслити прямий кут, використовуючи креслярський тре кут ьнік. Слід щільно прикласти його до паперу і провести олівцем дві лінії уздовж його сторін, перпендикулярних один одному.
2
Наступний варіант - скористатися транспортиром. Для цього також потрібно щільно прикласти креслярський інструмент до аркуша паперу, потім зазначити кут в дев'яносто градусів, поставити штрих у відповідній мітки і провести лінію по лінійці, до якої прикріплений півколо з кутомірної шкалою. Після цього необхідно з'єднати штрих з уже накресленої лінією за допомогою лінійки.
3
Якщо ви ставите перед собою завдання побудувати прямий кут на аркуші в клітинку, то досить провести дві перпендикулярні один одному лінії по клітинках. Це можна зробити як з лінійкою, так і без неї - наявність клітин допоможе зробити лінії рівними і прямими.
4
Крім того, можна скористатися простою лінійкою, тому що найчастіше за формою вона є прямо кут ьніком. Відповідно, потрібно провести одну лінію по довгій стороні лінійки і одну - уздовж короткої. Другу в разі потреби можна продовжити за допомогою все того ж інструмента.
5
Ще один метод, який виручить, якщо під рукою немає жодного спеціального креслярського інструменту. Вам допоможуть різноманітні предмети прямо кут ьной форми, які можна обвести: книги, листи щільного картону, обкладинки з-під аудіо-дисків, сигаретні пачки, упаковки з-під ліків і будь-які інші. Маючи будь записуючий засіб з гострим наконечником, аркуш паперу і прямо кут ьний предмет, ви можете побудувати прямий кут.